test
19.8 C
Kėdainiai

Pradėtas įgyvendinti jau paruoštas AB „Lifosa” veiklos atnaujinimo planas

Naujausios naujienos

Finansų ministerijos prieš mėnesį paskirto laikinojo administratoriaus baigtas ruošti ir įmonės pradėtas įgyvendinti AB „Lifosa“ veiklos atnaujinimo planas. Gavusi pirmąjį fosfatinės žaliavos krovinį, įmonė planuoja išplėsti pagrindinę gamybinę veiklą, tai sudarys sąlygas apie 70 proc. visų darbuotojų grįžti iš prastovų, toliau planuojama dar labiau išplėsti gamybą.

Birželio 23 dieną, sulaukus AB „Lifosa“ administracijos vadovų pastabų bei pasiūlymų, į kuriuos buvo atsižvelgta, buvo baigtas ruošti ir laikinojo administratoriaus UAB „Finance Guru“ įgalioto asmens Egidijaus Kaselio pasirašytas AB „Lifosa“ veiklos atnaujinimo planas.

Galiojančiuose teisės aktuose jokia papildoma plano tvirtinimo procedūra nėra numatyta, todėl planas administratoriaus pateiktas Finansų ministerijai ir jau pradėtas įgyvendinti. Įvertinus labai ribotus laikinojo administratoriaus įgaliojimus, neturint teisės duoti jokių privalomų nurodymų įmonės administracijai, planas yra paremtas, pirmiausia, pačios įmonės administracijos siūloma gamybos struktūra bei administratoriaus pasiūlytomis esminių įmonei rizikų valdymo priemonėmis, kurioms AB „Lifosa“ vadovai taip pat neprieštaravo.

Nors tam tikru mastu įmonės gamybinė veikla jau vyksta, šiai dienai laikinasis administratorius yra pritaręs jau daugiau nei 7,2 mln. eurų vertės produkcijos pardavimo sandoriams. Papildomai nauji virš 15 mln. eurų sandoriai yra vertinami, pajamos, iš kurių kartu su įmonės turimais žaliavų likučiais bei piniginių lėšų rezervais sudarys tvirtą pagrindą plane numatytam pagrindinės veiklos atnaujinimui.

„Didžiausias iššūkis įmonės administracijai šiuo metu yra suderinti produkcijos pardavimo ir fosfatinės žaliavos pirkimo sandorius, kurių teikimo tvirtinti laikinasis administratorius vis dar laukia. Tik patvirtinus ir sudarius šiuos sandorius, bus įmanomas pagrindinės gamybinės veiklos tvarus atnaujinimas“, – teigia laikinojo administratoriaus įgaliotas asmuo E. Kaselis.

Laikinojo administratoriaus teigimu, užsitikrinus fosfatinės žaliavos tiekimą, įmonė planuoja išplėsti pagrindinę gamybinę veiklą, tai sudarys sąlygas apie 70 proc. visų darbuotojų grįžti iš prastovų, toliau planuojama dar labiau išplėsti gamybą.

AB „Lifosa“ laikinojo administravimo metu visi jos sandoriai laikantis gerosios tarptautinės praktikos yra laikinojo administratoriaus įvertinami tiek tarptautinių sankcijų atitikimo, tiek ekonominio naudingumo aspektu.

Laikinasis administratorius vykdydamas savo veiklą privalo užtikrinti, kad iš įmonės sandorių jokios naudos negautų sankcionuoti bei su jais susiję asmenys, todėl tam yra skiriamas didžiausias laikinojo administratoriaus bei jo teisininkų ir finansų specialistų komandos dėmesys.

Plane laikinasis administratorius numatė konkrečias priemones, padėsiančias suvaldyti dėl geopolitinės padėties labiausiai tikėtinas rizikas, susijusias su logistikos keliais, įmonės reputacija, atsiskaitymų problemomis, sankcionuotų ar su jais susijusių asmenų galimu neteisėtu poveikiu.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia