13.3 C
Kėdainiai

Pagerbti Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatai

Naujausios naujienos

Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje iškilmingai pagerbti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatai.

Jau dalijomės žinia, kad tarp dvylikos pagerbtųjų laureatų yra ir kraštiečiams gerai žinomas tautodailininkas Vytautas Ulevičius.

Laureatai buvo atrinkti iš 37 kandidatų. Be V. Ulevičiaus, premijos skirtos rašytojams Gintarui Patackui, Undinei Radzevičiūtei, kino režisierei Janinai Lapinskaitei, choro dirigentui Povilui Gyliui, aktorei Aldonai Bendoriūtei-Gadliauskienei, choreografei, šokio pedagogei Birutei Banevičiūtei, teatro menininkei Saulei Degutytei-Šiekštelienei, literatūrologei Violetai Kelertas, dailėtyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei, dailės istorikei Regimantai Stankevičienei, grafikei Birutei Zokaitytei.

Iškilmingoje Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatų pagerbimo šventėje dalyvavęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis bei Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas šiltus sveikinimo žodžius skyrė ne tik krakiškiui V. Ulevičiui, bet ir U. Radzevičiūtei, kuri turi glaudžių sąsajų su mūsų kraštu. 

V. Ulevičius yra 2003 m. Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių krašto Dailės draugijos garbės narys. Krakėse gyvenantis tautodailininkas dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbai pastebimi daugelyje Lietuvos vietų – aikštėse, parkuose, kapinėse, ant kalvų, prie bažnyčių, kryžkelių. Tautodailininko darbų ekspozicija yra ir Kėdainių krašto muziejuje.

Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams bei veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos teikiamos nuo 1997 metų.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premija yra 340 bazinių socialinių išmokų dydžių – 13,6 tūkst. eurų.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia