18.3 C
Kėdainiai

Kėdainių rajone paskiepyta daugiau nei vidutiniškai Lietuvoje

Naujausios naujienos

Kaip ir visoje Lietuvoje, Kėdainių rajono skiepijimo centre Budrio g. 5 (VšĮ Kėdainių PSPC) atvykstančių pasiskiepyti ženkliai sumažėjo. Per dieną sulaukiama 20 – 30 pacientų, kurie atvyksta pasiskiepyti pirmąja ar sustiprinančiąja vakcinos doze. Nepaisant sumažėjusių apimčių, vakcinacijos procesas nesustoja. Skiepijama kiekvieną darbo dieną nuo 7.10 iki 16 val. Šeštadieniais Skiepijimo centras nedirba.

,,Comirnaty“ (,,BioNTech/ Pfizer“ gamintojo) vakcina, skirta 5-11 metų vaikams, skiepijama tik penktadieniais. Prašome tėvelių (įtėvių), globėjų šio amžiaus vaikų vakcinacijos registracija pasirūpinti iš anksto. Išankstinė registracija galima užėjus į Skiepijimo centrą, susisiekus su Skiepijimo centro koordinatoriumi telefonu 8 614 69 413 arba registruotis savarankiškai internetu https://koronastop.lrv.lt/ arba karštąja linija 1808.

Būtina turėti ne tik vaiko, bet tėvų ar lydinčio asmens dokumentą. Iš viso pirmąja doze paskiepyta 63 vaikai, antrąja – 51 vaikas.

Šiuo metu Kėdainių rajono skiepijimo centre turime trijų gamintojų vakcinas nuo COVID-19: ,,Comirnaty“ (,,BioNTech/ Pfizer“ gamintojo), „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“), „Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“). „Janssen“ vakcina naudojama tik kaip sustiprinančioji vakcinos dozė asmenims, kurie jau yra gavę ,,Janssen“ vakciną ir kuriems praėjo daugiau nei 2 mėn. nuo pirminio skiepijimo. Pirmiesiems skiepams minėta vakcina nebeskiriama. Šiomis vakcinomis pasiskiepyti galima ir be išankstinės registracijos. Atvykstant su savimi būtina turėti asmens dokumentą.

Siekiant padidinti vakcinacijos apimtis bei nuo koronaviruso apsaugoti brandesnio amžiaus žmones ir pagerinti epidemiologinę situaciją, šalies vyriausybės sprendimu, 100 Eur vienkartinė išmoka skiriama 75 metų ir vyresniems asmenims, kurie pasiskiepys sustiprinančiąja doze iki kovo 31 d.

Vasario 21 d. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Kėdainių rajone bent viena vakcinos doze yra pasiskiepiję 69,8 proc. visuomenės, Lietuvos pasiskiepijusių gyventojų vidurkis – 69,6 proc.

VšĮ Kėdainių PSPC informacija

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia