12.6 C
Kėdainiai

Žvejai nepaliauja rizikuoti savo gyvybe

Naujausios naujienos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais ugniagesiai gelbėtojai nuo žūties, įlūžus ledui, išgelbėjo tris žmones.  Ugniagesių narai vien per šį mėnesį iš vandens telkinių ištraukė trijų nuskendusiųjų kūnus. Iš viso šiais metais ugniagesiai  jau atliko 29 gelbėjimo darbus vandenyje ir ant ledo.  Deja, žvejai,  nepaisydami pavojaus savo gyvybei, yra linkę ir toliau rizikuoti. Štai ir sausio 28-oji   Vilkaviškio rajone, Paežerių ežere įlūžusiam žvejui galėjo būti lemtinga.  Į įvykio vietą atskubėję Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai išvydo už 150 metrų nuo kranto, eketėje besimurkdantį žmogų. Iš kitos ežero pusės skęstantįjį bandė pasiekti policijos pareigūnai, jie šliaužė ledu, tačiau priartėti prie eketės jiems nepavyko.

„Ugniagesys Evaldas Starinskas, vilkėdamas naro kostiumą, ledu atbėgo iki eketės ir į ją įšokęs, padėjo skęstančiajam laikytis virš vandens. Į pagalbą jam su gelbėjimo rogėmis atskubėjo skyrininkas Algirdas Lazarenka. Skęstantįjį ugniagesiai iškėlė iš vandens”, – pasakojo Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Erlandas Armanavičius. Išgelbėtą ir į krantą pargabentą vyrą ugniagesiai perdavė atskubėjusiems medikams.

Pasak E. Armanavičiaus, tai pirmasis jų šiemet išgelbėtas poledinės žūklės mėgėjas. Tačiau pareigūnai prevencinių apsilankymų prie vandens telkinių metu, iš žvejų girdėjo ne vieną pasakojimą, kad šiais metais jiems jau teko gelbėti ne vieną į nelaimę pakliuvusį žveją.

E. Armanavičiaus teigimu, šiemet ant vandens telkinių ledas dar nėra tvirtas, nes pradėjo šalti sningant, šaltis laikėsi tik keletą dienų. Juolab kad pastarąją savaitę buvo atodrėkis, o šiuo metu ežero ledas dar nuklotas sniegu ir nesimato properšų bei įtrūkimų.

Jis apgailestavo, kad žvejai, nors ir puikiai žino situaciją ir mato, kad ledas yra netvirtas, vis tiek rizikuoja, įlūžta, bet pavojingo pomėgio neatsisako. Vakar, kai ugniagesiai išgelbėjo skendusįjį, ant Paežerių ežero ledo žvejai ir toliau liko žvejoti.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia