test
25.3 C
Kėdainiai

Vyriausybės kultūros ir meno premija – tautodailininkui Vytautui Ulevičiui

Naujausios naujienos

Vasario 14-ąją paaiškėjo, kuriems menininkams Vyriausybė skyrė kultūros ir meno premijas. Tarp dvylikos laureatų yra ir kraštiečiams gerai žinomas tautodailininkas Vytautas Ulevičius.

Laureatai atrinkti iš 37 kandidatų. „Komisija šiemet ypač norėjo atkreipti dėmesį į tuos kūrėjus, į tuos žmones, kurių pavardės dėl jų veiklos specifikos nebūtinai būna plakatuose rašomos didžiausiomis raidėmis, galbūt net ne visada patenka į viešumą, kaip norėtume, bet jų darbas yra itin reikšmingas mūsų kultūros ir meno pasauliui ir atsidavimas tam yra neabejotinas“, – sakė kultūros  ministrasSimonas Kairys ir atkreipė dėmesį, kad iš 12 skirtų premijų devynias gavo moterys.

Be V. Ulevičiaus, premijos skirtos rašytojams Gintarui Patackui, Undinei Radzevičiūtei, kino režisierei Janinai Lapinskaitei, choro dirigentui Povilui Gyliui, aktorei Aldonai Bendoriūtei-Gadliauskienei, choreografei, šokio pedagogei Birutei Banevičiūtei, teatro menininkei Saulei Degutytei-Šiekštelienei, literatūrologei Violetai Kelertas, dailėtyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei, dailės istorikei Regimantai Stankevičienei, grafikei Birutei Zokaitytei.

V. Ulevičius yra 2003 m. Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių krašto Dailės draugijos garbės narys (nuo 2004). Respublikinėse amatų dienose du kartus pelnė „Drožėjų drožėjo“ vardą (1981 ir 1987 m.), yra pelnęs aukščiausią tautodailininkų apdovanojimą „Aukso vainiką“ (2010 m.)

Krakėse gyvenantis tautodailininkas dalyvauja įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbai pastebimi daugelyje Lietuvos vietų – aikštėse, parkuose, kapinėse, ant kalvų, prie bažnyčių, kryžkelių. Tautodailininko darbų ekspozicija yra ir Kėdainių krašto muziejuje.

V. Ulevičiaus darbuose vyrauja istorinės, mitologinės, religinės ir tradicinio liaudies meno temos. Skulptūras gausiai puošia ištobulinta liaudies meno ornamentika. Skulptūrų meninė stilistika, plastika yra savita, būdinga šiam kūrėjui, atpažįstama tarp kitų drožybos meistrų kūrinių.

Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams bei veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos teikiamos nuo 1997 metų.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia