test
17.3 C
Kėdainiai

Visi galime testuotis dėl COVID-19 ligos

Naujausios naujienos

Šiuo metu profilaktiniai nemokami greitieji tyrimai dėl COVID-19 ligos atskiroms grupėms yra privalomi. O mūsų savivaldybėje sudarytos sąlygos ne tik jiems, bet ir kitoms įstaigoms bei verslui testuotis. Tuo siekiama kuo greičiau dar ankstyvoje susirgimo stadijoje labai patogiu ir neskausmingu būdu periodiškai išsiaiškinti ar sergate koronaviruso infekcija. 

Toks testavimas greitaisiais antigenų testais būtų efektyvus užtikrinant dirbančių žmonių ir mūsų bendruomenės saugumą.  Kviečiame visus aktyviai  dalyvauti pandemijos valdyme reguliariai testuojantis.  Tegul tai bus mūsų reakcija į vis greičiau  besikeičiančią situaciją.

Privaloma testuotis 

Darbai ir veiklos, kuriose leidžiama dirbti tik periodiškai, tai yra kas 7–10 dienų besitikrinantiems greituoju antigenų testu, kuris beveik iš karto parodo ar šiuo metu žmogus serga koronaviruso infekcija: 
•    asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
•    socialinės paslaugos ir veikla;
•    švietimo paslaugos ir veikla;
•    vaistinių darbuotojų veikla.

Darbuotojas, kuriam privaloma atlikti tyrimą, savo darbdaviui turės pateikti tai įrodantį dokumentą.

Veiklą pradedančioms įmonėms 

Karantino metu draudžiamų ir ribojamų darbų ir veiklų atstovai, kurie turi nuolatinį tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis, prieš pradėdami dirbti ar vykdyti veiklą po draudimų ar ribojimų panaikinimo turės pasitikrinti, atlikdami tyrimą dėl COVID-19. Tyrimą bus privaloma atlikti tik vieną kartą prieš grįžtant į darbą. Tokia pareiga numatyta darbuotojams, kurie dirba šiose srityse: 


 •  kultūros ir meno; 
  •    fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto; 
  •    viešojo maitinimo paslaugų teikimo; 
  •    mažmeninės prekybos; 
  •    laisvalaikio ir (ar) pramogų paslaugų (baseinų ir pirčių paslaugos, žaidimų kambarių, šokių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla); 
  •    grožio paslaugų ir apgyvendinimo.

Verslui ir kitiems 

Kėdainių rajono savivaldybėje nustatyta, kad atlikti profilaktinius vienkartinius tyrimus greituoju antigenų testu gali atlikti savivaldybės teritorijoje veikiančių juridinių asmenų (įmonių, įstaigos ir organizacijos), kurios nepriklausomai nuo jų pavaldumo ir nuosavybės formos taip pat individualia veikla užsiimantys asmenys, kurie veikia savivaldybės  teritorijoje ir turi nuolatinį tiesioginį arba laikiną kontaktą su kitais asmeninis  gaunančiais jų paslaugas.  

Tikrinti, ar darbuotojai testuojasi dėl COVID-19, privalo darbdaviai.

Dėmesio!  testas yra neskausmingas. Mobiliajame punkte profilaktiniai tyrimai dėl COVID-19 nustatymo greitaisiais antigeno testais atliekami naujai verifikuotu metodu – imant ėminius iš priekinės nosies landos minkštas šepetėliu. Ši procedūra yra daug paprastesnė, nesukelia nemalonių pojūčių, o rezultatai gaunami vos per 30 minučių.  Tyrimai atliekami nemokamai.

Kaip registruotis? 

Registracija į Kėdainių mobilųjį patikros punktą (Budrio g. 5) vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos  sistemą telefonu 1808 arba elektroniniu būdu užpildžius specialią anketą www.1808.lt. Privaloma atvykti automobiliu, turėti paruoštą asmens tapatybės dokumentą bei trumpąją SMS žinutę su registracijos duomenimis.

Kur bus atsakymas? 

Atsakymą, neilgiau nei per 30 minučių,  gausite SMS žinute.  

Prisijungę prie savo paskyros www.esveikata.lt, galėsite ir matyti, ir atsisiųsti, o prireikus atsispausdinti tyrimo dėl COVID-19 atsakymą.

Kam netikslinga testuotis 

Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo tiriamos grupės, nėra tikslingi ir neatliekami asmenims, kurie:

yra persirgę koronavirusu nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 180 dienų;

turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;

paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 180 dienų laikotarpiu.

Kviečiame testuotis.

Nuo to, kiek mobiliuosiuose punktuose testuojama gyventojų, tiesiogiai priklauso atvejų identifikavimas ir viruso plitimo suvaldymas. Galimybės savivaldybėje atlikti profilaktinius tyrimus greitaisiais testais nėra kaip reikiant išnaudojamos. Kol kas dar nėra ilgų eilių ir yra laisvų vietų.  Pavyzdžiui kovo 28 dieną atlikti vos 39 tyrimai. Iš viso diagnostinių (PGR+AgT) tyrimų nuo lapkričio mėn. atlikta 28,1% gyventojų. Iš viso atlikta diagnostinių tyrimų 31 247, ištirta 13 984 asmenų.

Šis testavimas finansuojamas valstybės lėšomis.

Nuo kovo 27 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimams, Vyriausybė priėmė nutarimą dėl darbų ir veiklos sričių, kuriose dirbantiems žmonėms bus privaloma pasitikrinti sveikatą ir atlikti koronaviruso (COVID-19) nustatymo tyrimą – arba periodiškai, arba vieną kartą prieš atveriant duris. Visiems galiojanti testavimosi tvarka  patvirtinta administracijos direktoriaus įsakymu. 

Sprendimas Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 29 d. sprendimo Nr. V-1336 „Dėl tyrimų dėl covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo“ pakeitimo

Administracijos direktoriaus įsakymas 

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia