12.6 C
Kėdainiai

Ukrainiečiams – nemokama Lietuvos advokatų pagalba

Naujausios naujienos

Advokatų profesinė bendrija „Avocad“ pradeda teikti nemokamą teisinę pagalbą Ukrainos piliečiams, prieglobsčio ir pagalbos ieškantiems Lietuvoje.

„Ir priesaiką davę advokatai, ir teisininkai – visi esame Lietuvos piliečiai. Todėl karui Ukrainoje tik intensyvėjant ir reikalaujant vis didesnių aukų esame pasiryžę padėti patarimais, kaip ir kokius asmeninius dokumentus reikia pasiruošti, kokius dokumentus ir kokioms Lietuvos įstaigoms pateikti“, – sakė advokatų profesinės bendrijos „Avocad“ partneris Jonas Zaronskis.

Nuo karo bėgantys Ukrainos piliečiai daugeliu atvejų neturi pakankamai laiko pasiruošti, apsvarstyti ir apmąstyti visas detales. Todėl teisinių klausimų sudėtingumas tampa papildoma našta, kuri atima brangų laiką, didina emocinę įtampą, neapibrėžtumą, neleidžia sustoti ir ramiai įvertinti kardinaliai pasikeitusią situaciją.

Pabėgėliams teisiniai klausimai dažniausiai kyla dėl formalaus laikino leidimo gyventi Lietuvoje suteikimo, taip pat sudarant laikinas gyvenamosios vietos, komunalinių paslaugų, maitinimo, sveikatos priežiūros ir kitas sutartis. Kitas dažnas klausimas – teisinių įgaliojimų atstovauti atsiskyrusius šeimos narius, artimuosius formalizavimas.

„Avocad“ komanda pasiruošusi konsultuoti anglų ir rusų kalbomis, gaunami klausimai bus skirstomi pagal kompetencijos sritis. Turintys galimybę kreiptis elektroniniu paštu, raginami siųsti savo klausimus elektroniniu paštu ukraine@avocad.lt, o tokios galimybės neturint galima skambinti bendruoju telefonu +370 (5) 219 0790, tačiau jau pirmųjų dienų patirtis rodo, kad prisiskambinti pavyksta ne iš karto.

Pasak Jono Zaronskio, jau sulaukiama signalų, kad „Avocad“ teisininkų komandą bent laikinai gali papildyti ir kvalifikuoti teisininkai ukrainiečiai, kurie šiomis dienomis kuriasi Lietuvoje.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia