test
25.3 C
Kėdainiai

Susirgimų skaičius rajone pasiekė šalies vidurkį

Naujausios naujienos

Kėdainių rajono savivaldybėje vis didėja užsikrėtimų koronaviruso (COVID-19) infekcija. Ligoninėje įrengta 50 rezervinių lovų su deguonies tiekimu. Po dezinfekcijos ir personalo saviizoliacijos gimdyvės jau gali naudotis mūsų Akušerinio ir ginekologinio skyriaus paslaugomis, tačiau laikinai nevyksta planinės chirurginės, traumatologinės, ausų, nosies, gerklės operacijos. Nuo rytdienos veiks mobilusis patikros punktas.

Lapkričio 17 dienos duomenimis, serga 358 rajono žmonės, pasveiko 76, iš viso mirė 7 mūsų rajono žmonės, penkių mirties priežastis – koronaviruso infekcija, dar du mirė dėl kitų priežasčių. 4 žmonės numirė lapkričio 1–16 dienomis. Didžiausią nerimą ir kelia padidėjęs mirčių skaičius. Mirtingumas nuo koronaviruso auga visoje Lietuvoje, tačiau jis gana didelis Kauno apskirtyje. Lietuvoje užfiksuoti 299 mirties atvejai, 80 iš jų (o tai beveik trečdalis) – Kauno apskrityje. Kėdainiuose iš viso 5 mirtys. Beveik visų mūsų išėjusiųjų kraštiečių amžius buvo labai arti arba didesnis nei 80 metų bei šalia užsikrėtimo nelemtąją „korona“ dar turėta ir kitų lėtinių ligų.

Savivaldybės vadovai, medikai ir vyriausiasis apskrities epidemiologas labai nuoširdžiai prašo elgtis atsakingai ir atkreipti visų žmonių dėmesį į savo sveikatą bei į simptomus. „Pirmiausia, turite galvoti, kad šiuo metu užklupę negalavimai, sloga, karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas gali būti koronaviruso simptomai ir kreiptis į medikus nedelsiant, o ne lūkuriuoti ar dar blogiau negaluojant eiti į darbą“, − sako rajono meras Valentinas Tamulis.

Epidemiologai patvirtina, kad aiškinantis apie žmonių užsikrėtimo aplinkybes yra pastebima, kad kreiptasi per vėlai, kai jau vos už kelių dienų reikia rimtos medicininės pagalbos ligoninėje ir padėti yra labai sunku. Minėtų mirčių mūsų krašte atvejais netektys šeimas taip pat ištiko maždaug po savaitės, kai ligoniams buvo nustatytas COVID-19. Tai rodo, kad buvo stipriai uždelsta kreiptis į medikus. Ir visai nesvarbu amžius – visi susirgę į medikus turi kreiptis laiku, vos tik pajutę simptomus. O susirgę COVID-19 turi ypatingai ir visomis išgalėmis saugoti savo vyresniojo mažiaus artimuosius: tėvus ir senelius. Jeigu šeimoje yra vaikų – tai taip pat didelė rizika pernešti ligą senoliams ar turintiem lėtinių ligų. Šiandien vykusiame nuotoliniame susirinkime buvo svarstoma, kaip būtent geriau padėti ligoniams, esantiems namuose, ir keltas klausimas dėl mobiliosios komandos įsteigimo rajone. Problema ta pati – riboti žmogiškieji resursai.  Reikia rasti dar vieną pamainą darbuotojų. Be abejo šie klausimai bus sprendžiami, nes daug svarbiau užtikrinti gyventojų pasitikėjimą teikiamomis paslaugomis ir laiku jiems suteikti paslaugas bei identifikuoti susirgimus.

Dar kartą prašome visų, jei pajutote peršalimo simptomus, turite kreiptis pas savo šeimos gydytoją arba 1808.

Sergamumo COVID-19 liga rodiklis Kėdainių rajone per paskutines 14 dienų 100 tūkst. gyventojų − 651.40 (Lietuvoje – 697.6). Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas – 149. Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 14 dienų – 249. Per 14 pastarųjų dienų daugiausia atvejų užfiksuota lapkričio 9 dieną – 35 atvejai ir lapkričio 13 – 33 atvejai. Teigiamų tyrimų dalis per paskutines 7 dienas – 18,5 %.

Liūdina tai, kad ilgai gana gerai atlaikę koronaviruso pandemiją kėdainiečiai savo sergamumu beveik pasiekė Lietuvos vidurkį. „Tokia situacija nedžiugina ir neramina“, − šiandien kassavaitiniame susitikime su rajono vadovais sakė Kauno departamento užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė. Šiuo metu pagal didžiausią sergamumą esame 22 savivaldybė iš 60-ies. Panašiai kaip Kėdainiuose, šiuo metu serga žmonės Vilniaus mieste (688.6) ir Vilniaus rajone (672.9). Apie du kartus ir daugiau kartų už mus serga Šilalės rajono (1,526100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ), Šiaulių (1,312.1) ir Klaipėdos (1,142.4) miestų bei Širvintų (1,048) ir Skuodo (1,001.4) rajonų gyventojai. Mažiau nei juose, bet daugiau už Kėdainius dar serga Tauragėje, Švenčionyse, Alytaus mieste, Mažeikių, Rietavo, Kretingos, Marijampoles rajonuose ir Šiaulių mieste taip pat Telšių rajone, Panevėžio mieste, Kauno ir Prienų rajonuose, Kauno miesto Šilutės rajonuose.

Siekiant sudaryti galimybę išsitirti kuo didesniam rajono gyventojų skaičiui, per 12 kalendorinių dienų nuo leidimo išdavimo – rytoj, trečiadienį, lapkričio 18 dieną, mūsų mieste darbą pradės mobilusis COVID-19 patikros punktas, įsikūręs adresu: Budrio g. 5, Kėdainiai, (šalia „Camelia“ vaistinės). Mobilusis punktas dirbs kasdien nuo 8.00 iki 16.00 val., šeštadienį ir sekmadienį nuo 8.00 iki 12.00 val. Didėjant pacientų skaičiui, darbo laikas bus keičiamas. Išsami informacija bus pateikta rytoj.

Kėdainių ligoninėje esančiame „kovidiniame“ skyriuje iš 50 paruoštų lovų jau 38 užimtos. Dviem pacientams šiuo metu yra taikoma plaučių ventiliacija. Į šį skyrių vežami pacientai iš visos Lietuvos.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje (įstaigoje) užfiksuota 15 susirgimo atvejų, serga 3, pasveiko 12. 

Kiekvieną pirmadienį vyksta Kėdainių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovo, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus bei operacijų vadovės, Kėdainių rajono savivaldybės gydytojos Ramunės Kabošienės ir rajono mero Valentino Tamulio pasitarimas su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais bei kitais atsakingais darbuotojais. Pasitarimų metu analizuojama situacija rajone, aptariamos reikalingos priemonės, priimami atitinkami sprendimai.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia