test
17.3 C
Kėdainiai

Sudėtingomis oro sąlygomis, kol atvyks ugniagesiai, kilę gaisrai gali išplisti

Naujausios naujienos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų imtis prevencinių priemonių, kurios, gausiai prisnigus, padėtų užtikrinti saugumą. Kai kurie keliai, ypač atokiose vietovėse, yra sunkiai pravažiuojami. Kilus gaisrui, ugniagesiai gelbėtojai gali kelyje sugaišti daugiau laiko.   Vien šiandien dėl lūžusių medžių ant pastatų, automobilių ir važiuojamosios kelio dalies ugniagesiai jau vyko  per 100 kartų, o į gaisrus skubėta 10 sykių.   

„Norime įspėti gyventojus dėl gaisrų ir kitų nelaimių pavojaus. Didėja tikimybė, kad kilęs gaisras gali išplisti, kol sudėtingomis oro sąlygomis atvyks ugniagesiai. Todėl prašome nepamiršti saugumo kūrenant krosnis, neperkaitinti jų, taip pat atsargiai naudoti elektrinius šildymo prietaisus,“ – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas, primindamas, kad apie galimą pavojų reikėtų perspėti ir vienišus senolius bei kaimynus, jiems paskambinant telefonu.

Pavojų taip pat gali kelti smarkiai apsnigti medžiai ir stogai, todėl ugniagesiai gelbėtojai pataria nestatyti po jais automobilių.  Jų taip pat nereikėtų palikti ir po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, nes gali trūkti laidai,  o pastebėjus nutrūkusius laidus, nereikėtų prie jų artintis ar jų liesti. 

Išvykti iš namų rekomenduojama tik būtiniausiu atveju. Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad užsnigti keliai, užvirtę ant važiuojamosios dangos medžiai bei didelė avarijų tikimybė, esant sudėtingoms oro sąlygoms,  gali kelti pavojų gyventojų sveikatai ir net gyvybei.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia