20.9 C
Kėdainiai

Stiprinama epidemiologinės situacijos analizė

Naujausios naujienos

Vakar nuotoliniu būdu buvo surengtas statistinės epidemiologinės situacijos Kėdainių rajono savivaldybėje aptarimas.

Situacija kasdien matoma Registrų centro COVID-19 žemėlapyje https://bit.ly/2HAxO6T. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai rekomenduoja tuos duomenis sekti kasdien, jais ir vadovautis.

Giliau pažiūrėjus į situaciją, išsiaiškinta, kad galbūt šeimos gydytojai per darbų apimtis nesuveda pasveikusių asmenų, todėl žemėlapyje gana ilgai nekinta būtent pasveikusių asmenų skaičius. Jau kuris laikas ten buvo rodomi vis 33 pasveikę asmenys. Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius šį pastebėjimą aptarė su Pirminio sveikatos priežiūros centro direktore Audrone Rimkevičiene. Tikimasi, kad šeimos gydytojai tą informaciją perduos centrui ir duomenys keisis.

Mūsų rajonas išsaugojo geltonosios zonos statusą dar iki planuojamo visuotinio karantino. Iš viso Lietuvos mastu įvertinus visus sergamumo rodiklius esame pačiame viduryje – 31 iš 60 savivaldybių. Nors rajone ir daugėja sergančių, tačiau,, vertinant tai, kad daugėja ir ištiriamų žmonių skaičius, didelio pavojaus vis dar nėra, nors židinių ir daugėja. Atliktų testų skaičius nuo atskiros mobilios linijos atidarymo Kėdainių rajono gyventojams per 7 dienas buvo 791, o teigiamų testų procentas – 6,32 proc. Lapkričio 3 dieną – 699 (per pastarąsias septynias dienas), teigiamų testų procentas − 7,87 proc. Rajone skaičiuojama 45 275 gyventojai. 

Pasak Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Orinos Ivanauskienės, situacija rajone šiuo metu nekelia didelio susirūpinimo, ji yra valdoma, bet ją reikia sekti ir reaguoti, tą ir daro savivaldybės vadovai. Rajono meras Valentinas Tamulis dar kartą raštu kreipėsi į LR sveikatos ministeriją su prašymu peržiūrėti atskiro mobilaus punkto pačiuose Kėdainiuose atsiradimo galimybę, motyvuodamas tuo, kad žmonėm būtų sudarytos sąlygos patogiau ir greičiau išsitirti, o ištyrę daugiau žmonių – geriau užsitikrintume koronaviruso infekcijos plitimo kontrolę mūsų rajone.

Visuomenės sveikatos centras ir toliau teiks tik savaitės duomenis, greičiausiai penktadieniais, jei nesukliudys darbų apimtys. Sutarta, kad nuo šiol situacija su NVSC specialistais išsamiai bus aptariama nuotoliniu būdu kiekvieną pirmadienį.

Susitikime dalyvavo savivaldybės meras Valentinas Tamulis, pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Arūnas Kacevičius, pavaduotojas Gintautas Muznikas, savivaldybės gydytoja, Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovė Ramunė Kabošienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentoužkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė, Jonavos skyriaus vedėja, einanti Kėdainių skyriaus vedėjos pareigas Jurgita Arbočienė.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia