test
17.3 C
Kėdainiai

Sausio sąskaitos už šildymą mažesnės nei gruodį

Naujausios naujienos

Kėdainiečiai už sausį suvartotą šilumą patalpų šildymui vidutiniškai mokės 5,9 proc. mažiau nei gruodį. 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuoja 56 eurus. Gyventojų išlaidos šildymui, lyginant su 2021 m. sausio mėn., vidutiniškai padidėjo 16,8 proc.

Šių metų sausio  sąskaitoms už šildymą įtakos turėjo mažesnis šilumos suvartojimas nei gruodį, nors šilumos kaina didėjo. 3,4 laipsnio aukštesnė lauko oro vidutinė temperatūra mažino šilumos poreikį patalpų šildymui. Praėjusių metų sausis buvo šaltesnis, lauko oro vidutinė temperatūra sudarė 3,6 laipsnio šalčio.  

Nuo šildymo sezono pradžios didėjant kuro kainoms, didėja ir centralizuotai tiekiamos šilumos kaina. Sausį AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina gyventojams, lyginant su 2021 m. gruodžio mėn. šilumos kaina, padidėjo 5,9 proc., o su praeitų metų sausiu – 36 proc., kai vidutinė šilumos kWh kaina Lietuvoje 2022 m. sausį padidėjo beveik 80 proc.

Šį sausio mėnesį AB „Panevėžio energija“ šilumos kilovatvalandė gyventojams kainavo 6,29 ct su PVM ir buvo mažiausia šilumos kaina iš penkių didžiųjų miestų šalyje. Vasario mėnesį AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina išlieka viena iš mažesnių kainų tarp šilumos tiekimo įmonių ir užima 6ą vietą nuo mažiausios šilumos kainos šalyje.

Šilumos suvartojimas mažino šildymo sąskaitas

Kiekvieną mėnesį įvertinus šilumos suvartojimą pastate ir šilumos kainą, vartotojai sulaukia skirtingų dydžių sąskaitų.

Šilumos suvartojimas didėja arba mažėja ne tik atsižvelgiant į lauko oro temperatūrą, bet ir priklauso nuo pastato būklės, jo modernizavimo lygio bei nuo namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros ir eksploatavimo kokybės. Skirtingi namai  sunaudoja skirtingą šilumos kiekį pačiai vidaus patalpų temperatūrai palaikyti. Daugiausia šilumos suvartoja neapšiltinti ir neatnaujinti daugiabučiai, kurių vidaus šildymo ir karšto vandens sistemos nemodernizuotos.

Šį sausį daugiabučiuose namuose, kurie buvo pastatyti iki 1993 metų Kėdainiuose ir šiuo metu nėra renovuoti, šilumos punktai yra senos konstrukcijos su elevatoriniais mazgais, be automatinių temperatūros reguliavimo prietaisų, 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai suvartojo 925 kWh (18,5 kWh/vienam kv. metrui) šilumos. Tokių namų vieno kv. metro šildymas vidutiniškai kainuoja 1,16 euro. Išlaidos už šildymą tokio dydžio būstui vidutiniškai sudaro 58 eurus.

Naujuose ar po 1993 metų pastatytuose daugiabučiuose ir renovuotuose namuose, 50 kv. metrų buto šildymui vidutiniškai reikėjo 565 kWh (11,3 kWh/vienam kv. m) šilumos. Už tokio dydžio būsto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 36 eurus (71 centą už vieno kv. metrą).

Gyventojų skolas gali sumažinti kompensacijos

Šis šildymo sezonas sudėtingas ne tik gyventojams, bet ir pačiam šilumos tiekėjui. 2022 m. vasario 1 d. visų AB „Panevėžio energija“ šilumos vartotojų skola sudarė 3,049 mln. eurų, iš jų – 2,87 mln. eurų buvo skolingi gyventojai ( Kėdainių miesto ir rajono gyventojų skola – 999 tūkst. eurų). Brangstant kurui, AB „Panevėžio energija“ būtinos apyvartinės lėšos, todėl yra pasiruošusi padėti gyventojams ir įmonėms ieškant sprendimų dėl skolų grąžinimo. AB „Panevėžio energija“ savo klientams taip pat siūlo kreiptis į Klientų aptarnavimo tarnybą tel. 845 501050 arba el. paštu klientai@pe.lt dėl mokėjimų atidėjimo galimybės, susidūrus su sunkumais apmokant sąskaitas.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia