test
14.3 C
Kėdainiai

Rajono taryboje naujas narys – ūkininkas Jonas Talmantas

Naujausios naujienos

Penktadienį (2020-11-27) virtualiai surengtame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje prisiekė naujasis Tarybos narys kraštietis, ūkininkas ir Lietuvos socialdemokratų partijos narys Jonas Talmantas. 

61 metų politikas pakeitė į Lietuvos Respublikos Seimą po antro turo spalio 25 dieną vienmandatėje Kėdainių apygardoje išrinktą Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narį bendrapartietį Tomą Bičiūną. Jonas Talmantas pasirinko dirbti Sveikatos ir socialinių reikalų komitete, kuriam pirmininkauja gydytojas Alfredas Hofmanas, atstovaujantis visuomeniniam rinkimų komitetui „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“.

Jonas Talmantas yra žinomas Kėdainių krašto ūkininkas, daugiau kaip dešimt metų (nuo 2008 m. liepos 11 d.) visuomeniniais pagrindais vadovauja Lietuvos ūkininkų sąjungai, o nuo 2019 metų vadovauja Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijai. Gimęs Kelmės rajone, Jonas Talmantas jau daug metų gyvena ir su sūnumis ūkininkauja Kėdainių rajone, yra stiprus ūkininkas ir gerbiamas rajone žmogus.

Jonas Talmantas ‒  vienas iš tų žmonių, kurie puikiai žino, ką reiškia pradėti kurti savo ūkį, neturint tam jokio materialaus pagrindo. 1978 metais baigęs tuometinį Gruzdžių tarybinio ūkio technikumą, J. Talmantas dirbo Radviliškio rajono Grinkiškio tarybiniame ūkyje veterinarijos felčeriu. Vėliau gydytojo praktiką tobulino ir daug dirbo Kėdainių rajone „Šušvės“ ir „Aušros“ kolūkiuose. Dirbdamas baigė Lietuvos veterinarijos akademijoje neakivaizdžias studijas ir įgijo veterinarijos gydytojo specialybę. Nuo 2000 iki 2005 metų vertėsi privačia veterinarijos gydytojo praktika.

1990 m. kovo 11 d. Lietuvai paskelbus Nepriklausomybę, šalyje pradėjo kurtis pirmieji ūkininkų ūkiai pagal Valstiečio ūkio įstatymą. J. Talmantas ryžtingai apsisprendė ūkininkauti ir  1992 metais vienas iš pirmųjų įregistravo ūkininko ūkį.

2007 metais inicijavo Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos įkūrimą, nes prieš tai veikęs LŪS Kėdainių skyrius turėjo skolų ir jau kelis metus nebeveikė. Jam pavyko sukviesti aktyvių ūkininkų susirinkimą, pasitvirtinti įstatus ir buvo išrinktas Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininku. Šis skyrius tapo labai stipriu, žinomu ir įkvepiančiu pavyzdžiu ūkininkams visoje Lietuvoje.

2008 m. liepos 11 d. Jonas Talmantas buvo išrinktas vienos iš didžiausių Lietuvos nevyriausybinių žemdirbių organizacijų – Lietuvos ūkininkų sąjungos – pirmininku. Šias pareigas sėkmingai eina jau ketvirtą kadenciją,  skleisdamas sukauptas žinias ir patirtį, negaudamas jokio atlygio, iki šiol  dirba ne tik narių, bet ir visų šalies žemdirbių labui.

Jonas Talmantas yra įvairių Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos darbo grupių, Žemės ūkio mokslo tarybos, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos ir sėklininkystės asociacijos tarybos narys, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos steigėjų (Lietuvos ūkininkų sąjungos) įgaliotas atstovas.

Jonas Talmantas už nuopelnus yra apdovanotas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Garbės ženklu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pirmo laipsnio Garbės ženklu ir  ordinu  „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“. 

Beveik dvejus metus nuo 2019 metų balandžio 17 dienos taryboje dirbęs socialdemokratas, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Bičiūnas turėjo atsisakyti rajono tarybos nario mandato iki pirmojo naujai išrinkto LR Seimo posėdžio. Istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje pirmasis XIII Seimo posėdis iškilmingai vyko lapkričio 13 dieną. Lapkričio 20 dieną vykusiame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje Tomas Bičiūnas jau nedalyvavo. Būdamas tarybos nariu jis dirbo Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komitete. LR Seime mokytojas Tomas Bičiūnas dirbs opozicinėje Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijoje Žmogaus teisių komitete. XII LR Seime Kėdainių rinkėjams ketverius metus atstovavo gydytojas, kraštietis, politikas ir visuomenės veikėjas Darius Kaminskas.    

Iš viso šiais metais po rinkimų į LR Seimą visoje Lietuvoje išrinkta beveik 30 vietos savivaldos politikų. Radviliškyje laimėjus savivaldybės vadovui Antanui Čepononiui, čia ne vėliau kaip per šešis mėnesius turi būti surengti nauji mero rinkimai. Po vieną Tarybos narį keisis kaimyniniuose rajonuose – Jonavoje, Kauno miesto ir Kauno rajono bei Šiaulių miesto savivaldybių tarybose. Daugiausiai politikų keisis Vilniaus savivaldybėje. Į Seimą išrinktas vicemeras ir dar 7 Vilniaus tarybos savivaldybės nariai bei dar 13 kitų rajonų tarybų narių. Iš viso į Seimą išrinkti 26 Lietuvos savivaldybių tarybų nariai. 

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia