0 C
Kėdainiai
2020 lapkričio30., Pirmadienis

Projektas „Surink Lietuvą“ švenčia vienerių metų gimtadienį

Naujausi straipsniai

Gynėjų grandį papildė Jokūbas Gintvainis

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ pasirašė sutartį su įžaidėjo bei atakuojančio gynėjo pozicijose galinčiu rungtyniauti Jokūbu Gintvainiu. 26-erių metų 191 cm ūgio plungiškis šį sezoną pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje, tačiau prieš porą...

LRT dokumentikos laidoje „Zachor. Atsimink” – žydiškieji Kėdainiai

Sakoma, kad būti Kėdainiuose ir neparagauti agurkų – tai tas pats, kas būti prie jūros ir jos nepamatyti. Čia žydai plėtojo komercinę sodininkystę ir...

Nuo neteisėtos prekybos degalais iki galimai vogtų transporto priemonių

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kėdainių rajono policijos pareigūnai kartu su kolegomis iš Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos,...

„Sodra”: Lėšų išmokoms pakanka, jos mokamos laiku

Nors dėl COVID-19 pandemijos ir karantino augo išlaidos kai kurioms išmokoms, „Sodra“ toliau laiku vykdo visus savo įsipareigojimus. Lapkričio išmokos pasiekė gyventojus nevėluodamos. Lėšų pensijoms, nedarbo,...

Patvirtintos 2021 m. pirmojo pusmečio gamtinių dujų kainos gyventojams

Nuo 2021 m. sausio 1 d. buitiniai vartotojai, gamtines dujas naudojantys maistui ruošti, už suvartotą 1m3 gamtinių dujų mokės 0,50 Eur/m3 su PVM, pastovioji tarifo dalis (mokama kas mėnesį,...

COVID-19 Naujienos: Apie situaciją Kėdainių ligoninės morge

Prieš dvi savaites buvo susiklosčiusi tokia situacija VšĮ Kėdainių ligoninėje, kai mirusiųjų buvo daugiau, negu yra vietų Kėdainių ligoninės šaldytuvuose. Patikiname, kad tokia situacija...

Kėdainiai projekte „Surink Lietuvą“ yra labai populiarūs. Kaip informavo Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro gidė Edita Mongirdaitė, magnetukų rinkimas šiuo metu yra kiek apmažėjęs, bet vis tiek dar žmonės jų labai ieško. Projektas, kurio tikslas skatinti žmones pažinti Lietuvą, keliauti po ją ir tyrinėti dar neatrastas šalies įdomybes, į vieną dėlionę sutelkė visas 60 Lietuvos savivaldybių. Prasidėjęs vos pieš metus, projektas tapo labai populiarus, žinomas ir yra ambicijų į jį įtraukti kitas Baltijos šalis.

2018 m. liepos 12 d. startavęs ir visą Lietuvą išjudinęs projektas „Surink Lietuvą“ švenčia savo pirmąjį gimtadienį. Projektas, kurio tikslas skatinti žmones pažinti Lietuvą, keliauti po ją ir tyrinėti dar neatrastas šalies įdomybes, į vieną dėlionę sujungė visas 60 Lietuvos savivaldybių. Žmonės ne tik keliavo po Lietuvą, susipažino su dar nematytais šalies kampeliais, ar iš naujo aplankė jau ne kartą matytas vietas, bet ir turėjo galimybę įsigyti to apsilankymo įrodymą – konkrečios savivaldybės magnetuką, vieną iš 60 Lietuvos dėlionės dalių.

Projekto sėkmę atspindi skaičiai

2018 m. liepos 12d. projektas ,,Surink Lietuvą“ startavo su atsargiu pasiūlymu vietiniams keliautojams surinkti 1000 Lietuvų. Susidomėjimas projektu buvo toks didelis, jog vos per porą savaičių didžioje dalyje šių magnetukų platinimo taškų jų nebeliko. Siekiant užpildyti netikėtai atsiradusį magnetų trūkumą keliautojams buvo pasiūlyta dar 3000 Lietuvos žemėlapio dėlionių (bendras magnetų kiekis pasiekė 240 tūkst. vnt.) tačiau ir to pakako toli gražu ne visiems Lietuvos rajonams.

Pirmieji projekto partneriai – 60 rajonų turizmo informacijos centrai, muziejai ir bibliotekos nuo pat projekto pradžios pajuto gerokai padidėjusį lankytojų skaičių. Šis padidėjimas skaičiuojamas nuo kelių iki keliolikos kartų, lyginant su ankstesniais metais. Kiekvienas iš jų turėjo puikias galimybes papasakoti keliautojams apie jų krašto lankytinas vietas, sudominti vietinėmis įdomybėmis ar sugundyti paragauti vietinių, kitur nematytų, patiekalų.

2019 metų turizmo sezoną projektas „Surink Lietuvą“ sutiko pasistiprinęs dar 5000 Lietuvų bei naujais partneriais, kuriuose galima įsigyti šių magnetų. Šiandien projektas jau turi 135 magnetų platinimo taškus. Prie projekto prisijungė regioninių parkų direkcijos, viešbučiai, kavinės, knygynai. Turime netgi tokių įdomių platinimo vietų, kaip ,,Triušiukų slėnis“ (Utenos r.), ,,Vikingų kaimas“ (Širvintų r.) ir dar daugelį kitų.

Pirmoji Lietuva keliautojų duomenimis, buvo ,,surinkta“ per savaitę šeimos, kurie kaip patys teigė, be perstojo keliavo po Lietuvą ir nuvažiavo apie 2 500 km. Dėl netolygaus turistų srauto pasiskirstymo įvairiuose regionuose, projekto organizatorių skaičiavimais šiandien iš viso jau yra visiškai ,,surinkta“ apie 2 000 Lietuvos žemėlapių.

,,Surink Lietuvą“ rinkimo būdai

Tiek keliautojų, tiek projekto partnerių bei organizatorių patirtis byloja, jog ,,rinkti“ Lietuvą galima įvairiais būdais. ,,Surink Lietuvą“ organizatoriai rekomenduoja nevežti magnetų draugams − neatimti iš jų pažinimo ir keliavimo džiaugsmo, nes tikslas yra ne turėti magnetą, bet turėti jį kaip įrodymą, kad ta Lietuvos dalis yra pamatyta, įdomiausi jos objektai aplankyti. Ištikimi projekto sekėjai taip pat labiausiai vertina šį būdą ir palaiko jį įvairiais būdais. Tokius žmones galima rasti socialiniuose tinkluose kritikuojančius tuos magnetukų „medžiotojus“, kurie nori įsigyti iš karto daug magnetų, juos mainytis ar kaip kitaip gauti neaplankius to krašto. Nepaisant to, yra dar keletas būdų, kuriuose taip pat galima rasti įdomių istorijų.

Darbas, kuris leidžia ,,rinkti“. Pavyzdžiui vairuotojai, kurie bekeliaudami darbo reikalais ir neturėdami ypatingai daug laisvo laiko detaliau susipažinti su lankomu kraštu, tiesiog užvažiuoja į vietovę tik įsigyti magnetuką. Projekto organizatorius yra pasiekusi istorija, kada lietuviai gidai, kurie renka Lietuvą, netgi atvykstantiems užsienio turistams maršrutus po Lietuvą planuoja taip, kad galėtų apsilankyti tas savivaldybės, kurių magnetuko dar neturi.

Komandinis darbas. Kaip pasakojo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovas, dėlionės ,,rinkimo“ metu STT darbuotojai buvo visur – Lietuva buvo ne tik surinkta, bet ir akylai ištyrinėta, o dalyvavimas šiame projekte tik dar labiau suvienijo kolektyvą. Darbuotojai dalinosi įspūdžiais, „rungtyniavo“, kurio magnetukas prisidės prie bendros STT Lietuvos.

Mokyklose, atskiros klasės išsikėlė tikslus per vasarą „surinkti“ visą Lietuvą. Bekeliaudami po Lietuvą su šeimomis, vaikai atskirai renka po tam tikrą dalelę Lietuvos, pargrįžę į klases pristato savo laimikį ir kiekvieną parsivežtą magnetuką dėlioja į vieną bendrą visumą – klasės ar mokyklos Lietuvos žemėlapį. Kaip pasakojo viena šeima, jų dukros klasė tam buvo sukūrus atskirą grupę socialiniuose tinkluose ir taip nuolatos planavo maršrutus, kad bendromis jėgomis būtų surinkta visa Lietuva, o paskui apie tai net sukūrė video filmuką.

Mainai. Lietuvos rinkimo ir keliavimo manija įtraukė ar skatino keliauti ne visus. Dalis žmonių įsigudrino surinkti Lietuvą net neišeidami iš namų, tiesiog naršydami internete. Skelbimų, kuriuose kažkas siūlo pirkti ar keisti projekto magnetus netrūko visuose populiariausiuose skelbimų portaluose. Vienas originaliausių mainų per visą Lietuvos ,,rinkimo“ istoriją, prieš pat Kalėdas socialiniame tinkle „Facebook“, vienoje iš grupių, kur žmonės keičiasi, perka ir parduoda įvairių augalų rūšis ir sėklas, vienos moteriškės pasiūlyti pomidoriukų daigai mainais už tam tikrų miestų magnetus. Moteriškė dar iki švenčių norėjo taip padėti sūnui ,,surinkti“ dėlionę. Projekto organizatoriai vėliau juokavo, kad gal atsiras net nauja pomidorų veislė „surink Lietuvą“.

Partnerystės ir privačios iniciatyvos

Per pirmus gyvavimo metus projektas „Surink Lietuvą“ sulaukė ir įgyvendino ne vieną partnerystę, kuri prisidėjo prie projekto viešinimo, skatinimo keliauti ir pažinti Lietuvą. Štai bendradarbiaujant su vežėju autobusais „Kautra“, buvo siūloma keliaujant su bent vienu „Surink Lietuvą“ magnetu, įsigyti kelionės autobusu bilietus pigiau. Taip pat kiekvieną penktadienį, per radiją ,,Extra FM“ buvo galima klausytis laidelių apie Lietuvą, susipažinti su kiekvieno regiono lankytinomis vietomis, keliauti ir rinkti įspūdžius. Bendradarbiaujat su leidykla „Terra publica“ keliautojams buvo pasiūlyta pasinaudoti nuolaidomis perkant knygą „Kelionių vadovas po Lietuvą“.

Šios vasaros naujiena ir bendru projektu su sporto ir laisvalaikio drabužių gamintoju „Audimas“ tapo visai neseniai prekyboje pasirodę „Surink Lietuvą“ marškinėliai su „Surink Lietuvą“ elementais, reprezentuojančiais skirtingus Lietuvos etnografinius regionus. O dar pavasarį pasirodžiusius ,,Surink Lietuvą“ daugkartinius termo puodelius galima įsigyti ne tik kai kuriuose Lietuvos turizmo centruose, bet ir visoje Lietuvoje, esančiuose ,,Pegasas“ knygynuose.

Vienas labiausiai geras emocijas projekto organizatoriams sukeliančių faktų – dar projekto pradžioje, keliautojo savarankiškai sukurtas ,,Surink Lietuvą“ „google“ žemėlapis, kuriame šiuo metu galima rasti visus pačius naujausius magnetų platinimo taškus daug paprasčiau ir vienoje vietoje.

Projektas jau buvo įvertintas

Šio projekto sėkmę įvertino ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir valstybinės institucijos. Projektas ,,Surink Lietuvą“ tapo ,,Sėkmingiausia turizmo iniciatyva 2018-iais metais“ ir buvo apdovanotas „Lietuvos turizmo oskaru“. Už įtraukiantį Lietuvos istorijos ir kultūros įprasminimą, projekto organizatoriams Kauno miesto savivaldybė įteikė apdovanojimą ,,Unikali šalis 2018“, o 2018 m. rugsėjį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir Lietuvos artojų asociacija ,,Lietuvos artojų varžybos ir Kukurūzų diena 2018” renginio metu organizavo Lietuvos rekordo siekimo – buvo sudėta didžiausia, daugiau kaip 100 kv. m. dydžio, Lietuvos dėlionė – „Surink Lietuvą“ žemėlapis!

Ateities planai

Nors pradžioje projektą buvo ketinama tęsti tik du metus (iki 2020 liepos 12d.), jau dabar matyti, kad dvejų metų nepakaks, todėl planuojama ne tik atnaujinti patį žemėlapį (paliekant tuos pačius kontūrus), bet ir išleisti limituoto tiražo išskirtinius tam tikrų rajonų magnetėlius. O kitiems metams projekto koordinatoriai turi ambicingų planų – tikimąsi į projektą įtraukti ir Baltijos šalis. Šiuo metu derimasi su Latvija ir mezgami kontaktai Estijoje.

Sekite mus „Facebook“ – Surink Lietuvą –https://www.facebook.com/SurinkLietuva/

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Taip pat skaitykite

Ką šiuo metu siūlo viešoji biblioteka?

Dėl COVID-19 pavojaus daugelyje pasaulio šalių įvairios įstaigos, tarp jų ir bibliotekos, buvo laikinai uždarytos lankytojams ir ėmė dirbti karantino režimu. Nuo kovo 16...

Ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip išsigelbėti įvykus autoavarijai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet ugniagesiai gelbėtojai 1427 kartus atliko gelbėjimo darbus autoavarijų metu. Jie iš sudaužytų automobilių išlaisvino 139 žmones ir...

Neveikiant e. sveikatos sistemai, kompensacijų už vaistus senjorams teks palaukti

Jau antrą savaitę neveikiant e. sveikatos sistemai, sutriko ir liepos mėnesį įsigaliojusios tvarkos, pagal kurią kai kurie asmenys gali nemokamai įsigyti kompensuojamųjų vaistų, taikymas....

Vienkartiniai kavos puodeliai: kaip išmokti gyventi be jų?

Šiandien, spalio 1 d., minime Tarptautinę kavos dieną, tačiau ar besimėgaudami kava išsinešimui susimąstote, kad beveik pusė visos kavos ir karštų gėrimų dabar parduodami...

Susirgimų skaičius rajone pasiekė šalies vidurkį

Kėdainių rajono savivaldybėje vis didėja užsikrėtimų koronaviruso (COVID-19) infekcija. Ligoninėje įrengta 50 rezervinių lovų su deguonies tiekimu. Po dezinfekcijos ir personalo saviizoliacijos gimdyvės jau...