12.6 C
Kėdainiai

Pradedami skiepyti socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai

Naujausios naujienos

Šiandien po pietų turėjo prasidėti skiepijimas nuo COVID-19 koronavirusui jautriausioje asmenų grupėje ‒ Kėdainių rajono socialinės globos įstaigose. Tačiau ką tik gauta informacija iš Kauno klinikų, kad dėl galimo temperatūrinio režimo pažeidimo vakcina kol kas neatvežta.

Visą savaitę bus skiepijami darbuotojai ir įstaigų gyventojai. Globos įstaigose dirbs dvi Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro medikų brigados.  Ši įstaiga atsakinga už vakcinaciją mūsų rajone. Iš viso bus gauta 70 flakonų ‒ 420 dozių „Comirnaty“ vakcinos. 

Be socialinės globos įstaigų gyventojų ir personalo, dar bus skiepijami Karščiavimo klinikos ir mobiliojo punkto darbuotojai bei Ligoninės slaugos skyriaus pacientai ir  darbuotojai.  „Laukia neįprastas ir naujas darbas mums visiems, bet, svarbiausia, kad jis teikia vilčių ir galimybių visiems kartu įveikti pandemiją. Labai svarbu, kad vakciną  pasitiktume visiškai pasiruošę. Tą ir darėme. Ir patys ruošėmės, ir turėjome susirinkimą su savivaldybės bei socialinių įstaigų vadovais ir numatėme visas kliūtis bei atsakėme į klausimus“, − sako Kėdainių  PSPC direktorė  Audronė Rimkevičienė.  

Pasirinkta tvarka skiepyti įstaigas abėcėlės tvarka. Pirmiausia skiepų sulauks Dotnuvos slaugos namai,  Josvainių socialinis ir ugdymo centras, tada dvi Kėdainių mieste įsikūrusios įstaigos  Pagalbos šeimai centras, Sutrikusio intelekto asmenims savarankiški gyvenimo namai  ir   Kėdainių socialinės bei  „Smiltelės“ globos namai, dar vėliau Šėtos socialinis ir ugdymo centras bei Krakių Švento apaštalo evangelisto Mato bažnyčios parapijos Šv. Mergelės Marijos savarankiško gyvenimo senelių namai.

Pirmadienį (2021-01-11) įstaigose vyko pasiruošimas skiepijimui. Daliai gyventojų ir dirbančiųjų buvo atliekami antikūnių testai. Visi skiepijamieji ir gyventojai turi pasirašyti sutikimus. Tai reikėjo  padaryti iš anksto, kad netrukdytų darbui.  Daug anksčiau buvo sudaryti besiskiepijančio personalo ir gyventojų pagrindiniai sąrašai bei rezerviniai sąrašai. Tie asmenys, pas kuriuos bus rasta antikūnių, šįkart nebus skiepijami.

Siekiant išvengti galimų piktnaudžiavimo atvejų, Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje antradienį (2021-01-12) sudaryta Vakcinacijos kontrolės komisija, kuriai pavesta kontroliuoti skiepijimo vakcina procesą mūsų rajono sveikatos priežiūros įstaigose. „Skiepijimas turi būti vykdomas griežtai laikantis visų reikalavimų, kad jokiu būdu šiuo metu nebūtų skiepijami tam teisės neturintys asmenys. Labai tikiuosi, kad žmonės bus supratingi ir palauks savo eilės. Neieškokime išimčių, nes galime nuskriausti ne tik save, bet ir pažeidžiamus žmones,“  ‒ sako administracijos direktoriaus pavaduotojas, šiuo metu pavaduojantis administracijos direktorių, Gintautas Muznikas.  Gintautas Muznikas su komanda jau svarsto, kaip turėtų vykti ir visų rajono gyventojų vakcinacija, kurios tikimės sulaukti kuo greičiau.  

VšĮ Kėdainių ligoninė pirmą kartą paskiepijo 210 savo įstaigos darbuotojų. Iš viso jau paskiepyti 45 Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro ir grietosios  medicinos pagalbos darbuotojai.

Planuojama, kad paskiepyti medicinos darbuotojai antrosios dozės sulauks po sausio 18 dienos.   

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia