test
25.3 C
Kėdainiai

Atvykstančiųjų iš Ukrainos priėmimui pasiruošta

Naujausios naujienos

Kėdainių krašto bendruomenė neliko ir nelieka abejinga tam, kas vyksta Ukrainoje. Kėdainiečiai aktyviai įsijungė į įvairias paramos ir pagalbos akcijas.

Be paramos, kuri renkama nuvežti į Ukrainą, Kėdainių krašto žmonės telkiasi ir ruošiasi priimti atvykstančiuosius iš karo siaubiamos šalies.

Vieni atvykstantieji Kėdainius pasiekia per platformą „Stiprūs kartu“ (čia Lietuvos žmonės patys registruojasi apie galimas suteikti apgyvendinimo vietas), kiti prieglobsčio jau teiraujasi Kėdainių rajono savivaldybėje.

Jeigu jūsų artimieji, partneriai ar bičiuliai planuoja atvykti arba jau vyksta į Lietuvą ir ieško, kur apsigyventi Kėdainiuose, susisiekite su šiais žmonėmis:

Vladas Rimkus, vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai: (8 347) 69503, 8 607 33167, vladas.rimkus@kedainiai.lt ir Janina Ladygienė, vyr. specialistė mobilizacijai ir civilinei saugai: (8 347) 69588, 8 645 04643, janina.ladygiene@kedainiai.lt

Šie atsakingi specialistai vis dar renka informaciją, kas gali suteikti gyvenamą vietą atvykstantiems ukrainiečiams, o taip pat laukia žinių, kam bus reikalingas apgyvendinimas.

Į juos jau kreipėsi per keturiasdešimt kraštiečių, kurie pasiūlė gyvenamas vietas atvykstantiesiems. Taip pat yra paruoštos vietos Paramos šeimai centre, Kėdainių bendruomenės socialiniame centre, „Spindulio“ mokykloje. Pakalbėta su viešbučių, kaimo turizmo sodybų šeimininkais, kitais gyvenamą plotą galinčiais suteikti asmenimis.

Turima informacijos, kad pirmosios ukrainiečių šeimos pasiekė Kėdainius.

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai rūpinasi, kad informacija kuo operatyviau pasiektų visus, kam ji reikalinga.

Labai svarbu atvykstantiems perduoti, kad atvykę į Lietuvos teritoriją, jie turi vykti į registracijos centrą (Pramonės g. 1B, Alytus).

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rengia paketą teisės aktų, susijusių su paramos teikimu ukrainiečiams, atvykusiems į Lietuvos Respubliką. 

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia