20.9 C
Kėdainiai

Nuo COVID-19 nukentėjusiems mokesčių mokėtojams ši savaitė paskutinė nepriemokai be delspinigių sumokėti

Naujausios naujienos

2021 m. spalio 27 d.,  Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės ir gyventojai, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės, nepriemoką, susidariusią iki š. m. rugpjūčio 31 d., dar gali sumokėti be delspinigių iki spalio 31 d. Pasitikrinti savo mokesčių nepriemoką ir ją sumokėti galima prisijungus prie Mano VMI. Tuo atveju, kai mokesčių mokėtojas susiduria su finansiniais sunkumais, jis turėtų kreiptis į VMI su prašymu sudaryti mokestinės paskolos sutartį su palūkanomis.

Šiuo metu Kėdainių rajone mokesčių nepriemoką, kuriai dar taikomos mokestinės pagalbos priemonės, turi 92 įmonės (300 tūkst. eurų), 185 gyventojai, vykdantys individualią veiklą (40 tūkst. eurų), taip pat beveik 1,5 tūkst. gyventojų, nevykdančių veiklos (140 tūkst. eurų).

„Apie mokesčių sumokėjimo terminus VMI primena asmeniškai per Mano VMI ar automatiniais skambučiais“ – sako Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, jog dalis mokesčių mokėtojų, kurie prieš mėnesį sulaukė VMI priminimų, sureagavo ir nepriemoką sumokėjo arba išdėstė, o likusieji turėtų tai padaryti šią savaitę.

Laiku nesumokėjus turimos mokestinės nepriemokos, taip pat nesikreipus dėl mokestinės paskolos sudarymo su palūkanomis, po spalio 31 d. bus pradėti skaičiuoti delspinigiai, vykdomos standartinės išieškojimo procedūros.

Konsultacijas dėl mokestinės paskolos sudarymo bei kitais mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia