12.6 C
Kėdainiai

„Nordic Sugar Kėdainiai“ užteršė „Šerkšnio“upelį

Naujausios naujienos

Sausio 1 d. Aplinkos apsaugos departamentas gavo pranešimą, kad Kėdainiuose Šerkšnio upelis putotas ir nusidažęs balzgana spalva. Aplinkosaugininkai nustatė, kad iš įmonės „Nordic Sugar Kėdainiai“ teritorijos į upelį ėmė lietis užterštas vanduo, ir greitai reaguodami sustabdė taršą.

Gavę pranešimą, Kauno valdybos pareigūnai nedelsdami nuvyko į įvykio vietą, buvo pradėtas tyrimas.

Aplinkosaugos pareigūnai iškvietė Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojus paimti vandens mėginius tyrimams.

Kartu su įmone buvo  organizuoti skubūs taršos stabdymo darbai: atvežtas ir prijungtas siurblys nuotekas  pumpavo  iš vieno rezervuaro į kitą, traktorius užstūmė rezervuarų sujungimus. Nuotekų ištekėjimą į paviršinius vandens telkinius bendrovė sustabdė tą pačią dieną.

Šerkšnio upelis – Mindaugo Nefo nuotr.

Kauno valdybos pareigūnai tęs įvykio tyrimą ir taikys visas teisės aktuose nustatytas poveikio priemones. Bus nustatomas administracinis nusižengimas, taikoma bauda, juridinio asmens atsakomybė ir skaičiuojama aplinkai padaryta žala.

Primename, kad šią savaitę Pranešimų priėmimo tarnyba gavo 277 pranešimus. Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus, aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 37 kartus, 17 pranešimų pasitvirtino.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir pranešimus apie galimus pažeidimus.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995. Taip pat apie neskubaus reagavimo pranešimus galite pranešti https://aakis.am.lt/.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia