13.3 C
Kėdainiai

Netoli „Vaivorykštės“ tilto savanoriai pasodins 100 pušaičių

Naujausios naujienos

Pavasarį Kėdainių mieste, 2,5 aro plote, savanoriai pasodins 100 jaunų pušaičių. Su pasiūlymu į savivaldybę kreipėsi seniūnaitis Ruslanas Linevas ir Edgaras Urbonavičius. Vyrai turi pušelių sodinukų ir sugalvojo juos padovanoti miestui. Žemės ūkio ir aplinkosaugos bei Architektūros ir urbanistikos skyriai pasitarė ir kaip geriausią plotą pušaitėms parinko L raidės vietą prie tako link „Vaivorykštės“ tilto.

Jau sutarta su miesto seniūnija, kad pavasariop, kai bus sodinami medžiai, visa ši teritorija dar ir bus gražiai sutvarkyta. Čia atsivers gražus vaizdas gyventojams, o pasodinti medeliai galės netrukdomi augti. Minėta teritorija parinkta todėl, kad joje ir buvo numatyti žalieji miesto plotai. Kai pušaitės paaugs, jos jungsis su Nevėžio šlaitu ir gražiai įsilies į kraštovaizdį. Josvainių gatvėje plečiasi gyvenamųjų namų kvartalas. Kuriasi jaunos šeimos, todėl stengiamasi tvarkyti visus kampelius.

Savivaldybės administracija primena gyventojams, kad medelių negalima sodinti bet kur. Miesto apželdinimui neabejingas administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sako, kad vietas naujiems želdiniams reikia aptarti ir įvertinti. Pirmiausia, tai turi būti ne privati teritorija, o savivaldybei priklausanti žemė. Toje teritorijoje neturėtų būti jokių vandentiekių, nuotekų, elektros ir kitų infrastruktūros tinklų. Norint sodinti medį ir prie savo namų reikia atidžiai parinkti vietą. Dar svarbiau, jei norima sodinti mieste. Reikia atsižvelgti, kad medis galėtų nevaržomai augti ir kerotis, kad netyčia nesugriautų miesto infrastruktūros. Kol medelis mažas, jis nekelia problemų, o vėliau tiesiog gaila kirsti jau subrendusius medžius, tačiau tai kartais neišvengiamai tenka daryti, nes jie būna visiškai ne vietoje.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia