13.3 C
Kėdainiai

Merams pristatytas „Rail Baltica“ projektas

Naujausios naujienos

Vakar (2020-07-27) Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis dalyvavo LR Susisiekimo ministerijos organizuotame projekto „Rail Baltica“ pristatyme ir diskusijoje apie geležinkelio naudą regionams. Atliktus ir būsimus „Rail Baltica“  darbus pristatė Mantas Kaušylas, bendrovės „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“, „Rail Baltica“ koordinavimo departamento Strategijos ir tarptautinių  ryšių vadovas, o bendrovės „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski pristatė projekto naudas Lietuvos kontekste.

Pagal projektinius skaičiavimus, „Rail Baltica“ įgyvendinimas kainuos 5,8 mlrd. eurų. Didžiausia investicijų dalis, 2,474 mlrd. eurų, tenka Lietuvai, tačiau tiesioginės mūsų šalies investicijos bus gerokai mažesnės, nes iki 85 proc. projekto išlaidų padengs ES fondai. Panašus finansavimo procentas iš ES fondų planuojamas ir Latvijoje bei Estijoje, tad realiai trijų Baltijos valstybių indėlis į su Vakarų Europą sujungsiantį geležinkelį nesieks 900 mln. eurų, neįskaičiuojant jau pastatytos ir eksploatuojamos „Rail-Baltica“ linijos nuo Kauno iki Lietuvos-Lenkijos sienos, kuri kainavo 309 mln. eurų.  Šiuo metu į „Rail Baltica“ liniją jau investuota apie 100 mln. eurų, dar 56 mln. eurų planuojama investuoti šiemet. 2021 m. planuojamos 153 mln. eurų investicijos.

„Visas projektas Baltijos valstybių ekonomikoms perspektyvoje iki 2055 m. atneš apie 16,3 mlrd. Eurų naudą, iš kurių apie 7,4 mlrd. Eurų teks Lietuvos ekonomikai, – teigia AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski.

Planuojama, kad po 2026 metų „Rail Baltica“ linija bus pervežama apie 2 mln. tonų, o 2030 metais – 13,7 mln. tonų krovinių.

Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai bei Kalvarijos, Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kauno, Jonavos, Panevėžio, Pasvalio, Vilniaus, Trakų, Elektrėnų, Kaišiadorių rajonų ir Panevėžio, Vilniaus bei Kauno miestų savivaldybių merai.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia