13.3 C
Kėdainiai

LPĮA: SAM skiepų gavėjų sąraše – ir prekybos darbuotojai

Naujausios naujienos

Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA) sveikina Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sprendimą įtraukti mažmeninės prekybos darbuotojus į svarbias funkcijas visuomenei užtikrinančių darbuotojų grupių sąrašą ir juos skiepyti nuo COVID-19 viruso. Nors imtasi maksimalių apsaugos priemonių, priešakinėse linijose jau beveik metus dirbantys prekybos darbuotojai kasdien susiduria su pandemijos grėsme. Galimybė skiepytis suteiks dar daugiau saugumo ir darbuotojams, ir pirkėjams. 

„Šiuo metu nėra privačių skiepų galimybės, todėl tikrai džiaugiamės, kad SAM atstovai atsižvelgė į mūsų prašymą, pateiktus argumentus ir įtraukė mažmeninės prekybos sektoriaus darbuotojus į skiepų eilę. Galime tikėtis, kad prekybos darbuotojai svarbių skiepų sulauks kaip įmanoma anksčiau“,  sako Rūta Vainienė,  prekybos sektoriaus įmones atstovaujančios asociacijos direktorė. 

LPĮA šių metų sausio 7 d. kreipėsi į SAM su prašymu koreguoti skiepų prioritetų sąrašą ir papildyti jį mažmeninės prekybos darbuotojais. Anksčiau į prioritetų sąrašą buvo įtraukti ne tik asmens sveikatos įstaigų, bet ir švietimo sistemos darbuotojai, kariai, olimpiečiai, tačiau mažmeninės prekybos darbuotojų jame nebuvo. Atnaujintame įsakyme su klientais kontaktą turintys prekybos darbuotojai priskirti prie visuomenei svarbią funkciją atliekančių darbuotojų grupių, kurios bus skiepijamos sudarytos eilės tvarka. 

„Prekybos sektoriaus darbuotojai pandemijos akivaizdoje iš tiesų atlieka visuomenei itin svarbią funkciją – užtikrina reikiamų produktų įsigijimą. Visos prekybos įmonės maksimaliai investavo į saugumo priemones, bet prekybos darbuotojai kasdien bendrauja su labai dideliu kiekiu žmonių, todėl tam tikra įtampa išlieka. Skiepai leis darbuotojams jaustis ramiau dėl savo ar savo šeimos sveikatos ir nuims įtampą. Tuo pačiu, dar daugiau saugumo jus ir pirkėjai“, – sako R. Vainienė. 

Asociacijos narių teigimu, daugelis darbuotojų laukia skiepų ir sutinka skiepytis. Tačiau tuo pačiu suprantama, kad mažas gaunamos vakcinos kiekis laikinai lemia ir lėtesnį, nei galbūt norėtųsi, skiepijimo tempą. Prekybos įmonės, savo ruožtu, nuo pat pandemijos pradžios nuolat investuoja į pirkėjų ir darbuotojų saugumo užtikrinimą, kad apsipirkimo procesas tiek pirkėjams, tiek ir darbuotojams būtų kuo saugesnis. 

Be būtinųjų saugumo priemonių – užtikrinamo pirkėjų srautų ir atstumų reguliavimo, vykdomos nuolatinės dezinfekcijos, pirkėjus ir darbuotojus skiriančių sienelių bei apsaugos priemonių – prekybininkai taip pat vykdo ir nuolatinius  darbuotojų COVID-19 testavimus. O siekiant pasirūpinti savo darbuotojais, dalis prekybos įmonių yra juos apdraudę ir papildomu sveikatos draudimu ar specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos. 

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia