test
25.3 C
Kėdainiai

Kėdainiuose nugaišusiai gulbei patvirtintas paukščių gripas

Naujausios naujienos

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Kėdainių skyrius (VMVT Kauno departamento Kėdainių skyrius)  informuoja, kad Kėdainiuose rastai nugaišusiai gulbei nebylei buvo patvirtintas paukščių gripo virusas. Ištyrus gaišenos mėginius, nustatyta, kad laukinis vandens paukštis buvo užsikrėtęs didelio patogeniškumo – H5N8 viruso atmaina.

Apie kritusią gulbę veterinarijos specialistams pranešė Kėdainių gyventoja, kuri apdraskytą paukščio gaišeną pastebėjo vaikščiodama šalia Kėdainių senamiesčio pėsčiųjų tilto.

VMVT Kauno departamento Kėdainių skyriaus specialistai nedelsiant ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, kad virusas toliau neplistų, nes paukščių gripas – itin užkrečiama ūminė virusinė laukinių ir naminių paukščių liga. Šio viruso pagrindiniai nešiotojai ir platintojai yra migruojantys laukiniai vandens paukščiai.

Šiuo metu teritorija, kurioje buvo rasta sirgusi gulbė, pažymėta specialiais ženklais. Gavus pranešimų apie aplinkinėse vietovėse nugaišusius paukščius, nedelsiant bus atrenkami mėginiai ir siunčiami paukščių gripo tyrimams į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą.

VMVT Kauno departamento Kėdainių skyriaus specialistai nuolat ragina gyventojus pastebėjus laukinių vandens paukščių gaišenas apie tai kuo skubiau pranešti VMVT Kauno departamento Kėdainių skyriui, kas šiuo atveju ir padėjo nustatyti ligą. Tai nebe pirmas paukščių gripo viruso atvejis, šiais metais nustatytas Lietuvos laukinėje faunoje, paukščių gripu buvo užsikrėtusios ir Klaipėdoje bei Raseiniuose rastos nugaišusios gulbės.

Pastarieji atvejai tik patvirtina, kad paukščių gripo virusas laukinėje faunoje cirkuliuoja. Šiuo metu Lietuvoje vyrauja žiemiškai šalti orai, tad laukiniai paukščiai sunkiai randa natūralaus pašaro, todėl jie gali ieškoti pašaro vietovėse arčiau naminių paukščių laikymo vietų. Tai didina užsikrėtimo riziką naminių paukščių ūkiams.

VMVT Kauno departamento Kėdainių skyriaus specialistai nuolat pabrėžia būtinybę laikytis tinkamų biologinio saugumo priemonių ūkiuose, nes tai yra svarbiausia priemonė, galinti padėti apsisaugoti nuo paukščių gripo viruso. Naminiams paukščiams skirtą pašarą svarbu laikyti taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių, po stogu ar paukščių laikymo patalpose. Be to, naminiai paukščiai negali būti girdomi atvirų vandens telkinių vandeniu, juos privaloma laikyti uždarose patalpose arba aptvaruose su stoginėmis, apsaugančiomis nuo kontakto su laukiniais migruojančiai paukščiais.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia