2.3 C
Kėdainiai

Kėdainiuose naujas atliekų vežėjas

Naujausios naujienos

Nuo gruodžio 2 dienos komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugas gyventojams ir juridiniams asmenims pradės teikti – UAB „Ekonovus“. Gyventojų ir juridinių asmenų laukia pasikeitimai: vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą kintamoji dalis bus skaičiuojama nuo konteinerio ištuštinimo dažnio. Konteinerio ištuštinimo dažnis bus fiksuojamas, kadangi visi konteineriai sužymėti RFID žyma. Kad komunalinių atliekų konteinerio ištuštinimo dažnis mažėtų, gyventojai bus suinteresuoti atliekas rūšiuoti.

Toks skaičiavimas turi ne vieną privalumą: aiškesnis komunalinių atliekų tvarkymo sąnaudų paskirstymas; didesnis komunalinių atliekų tvarkymo užduočių įgyvendinimas, lengvesnis įmokų surinkimo už komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas administravimas ir, žinoma, priimtinesnis įmokų nustatymo principas atliekų turėtojams.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas sakė, kad iš naujų partnerių tikisi kelių dalykų. „Labiausiai norime, kad jie kokybiškai ir laiku atliktų paslaugą, o rajono gyventojai pajustų skirtumą tarp dabartinio ir buvusio atliekų vežėjo“, − sako Gintautas Muznikas. Kad vadovų ir gyventojų lūkesčiai jiems yra labai dideli, turėjo aiškiai pajusti į susitikimą su rajono vadovais šią savaitę (2020-11-25) atvykę UAB „Ekonovus“ gamybos direktorius Kęstutis Balčiūnas ir Kauno padalinio vadovas Darius Šlapikas. Meras Valentinas Tamulis iki smulkmenų susakė visas pastabas dėl atliekų išvežimo, kurios buvo iki šiol. Meras pabrėžė, kad jo netenkino nei paslaugos tiekėjų palikta tvarka aplink konteinerius, nei atliekų išvežimo dažnis, nei paslaugos tiekėjo bendravimas su gyventojais. Nuolat buvo daug skundų ir pastabų. Meras pats asmeniškai skyrė dėmesį šioms problemoms įvertinti. Buvo tikrinamas atliekų vežėjų darbas, keliami reikalavimai, Viešosios tvarkos skyrius stebėjo problemines vietas per vaizdo kameras ir rašė baudas, tačiau, deja, vyravo atsainus požiūris į darbą.

Darbui pasiruošę

Į savivaldybę atvykę bendrovės atstovai patikino, kad jau yra pasiruošę perimti paslaugos tiekimą rajono gyventojams ir kelti šio darbo standartus. Iki sutarties galiojimo pradžios, t. y. pasiruošimo laikotarpiu, naujieji paslaugos teikėjai prie gyventojų konteinerių pritvirtino identifikavimo RFID žymas, susipažino su aptarnaujama teritorija, esamais keliais, konteinerių išdėstymo vietomis, kita informacija, reikalinga kokybiškam paslaugų teikimui. Taip pat pradėjo visus naudojamus konteinerius priskirti prie konteinerių objektų.

Pasiruošimo laikotarpio pabaiga ‒ gruodžio 2 diena. Po pasiruošimo laikotarpio, ne vėliau kaip per penkias darbo dienas, paslaugos teikėjas savivaldybei pateiks pasiruošimo paslaugų teikimui ataskaitą, kurioje bus pateikta detalesnė informacija apie padarytus darbus. Naujieji teikėjai informacinėse sistemose matys kiekvieną maršrutą, galės juos optimizuoti ar sklandžiau suderinti vieną su kitu.

Vasarą buvo nupirkti konteineriai

Kėdainių rajono savvaldybės administracija taip pat padarė savo namų darbus. Dar vasarą besiruošiant naujam paslaugos tiekėjo konkursui buvo svarstytas ne vienas sprendimo variantas, kuris būtų patogesnis ir geresnis gyventojams. Atlikta daugybė skaičiavimų, mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Ne kartą konsultuotasi su ekspertais, kolegomis kitose savivaldybėse.

Bendrojo naudojimo ir individualioms valdoms išdalinti konteineriai nuosavybės teise priklausė UAB „VSA Vilnius“, todėl Kėdainių rajono savivaldybės administracija vykdė viešąjį konkursą ir įsigijo mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Atlikus pirkimą įsigyti konteineriai: 200 vnt. (1100 l) už 21 243,20 Eur; 5 000 vnt. (0,240 l) – 44 450,00 Eur; 3 000 vnt. (0,120 l) – 22 860,00 Eur.

Kėdainių rajono savivaldybėje šiuo metu deklaruota 50 230 gyventojų, juridinių asmenų ‒ 1 179 vnt., kuriems skaičiuojama vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

Kėdainių rajono savivaldybė nuo 2019 metų birželio mėn. neturėjo nuolatinio atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugos teikėjo, kadangi vyko pirkimo procedūros ir užsitęsė teismų procesai.

UAB „Ekonovus“ laimėjo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos skelbtą konkursą. 48 mėnesių sutartis už beveik 2 mln. eurų su savivaldybe buvo pasirašyta 2020 metų rugsėjo 21 dieną.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia