test
17.3 C
Kėdainiai

Kėdainiuose lankėsi Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley

Naujausios naujienos

Kovo 17-ąją Kėdainiuose lankėsi Jungtinės Karalystės ambasadorius Brian Olley ir jo komandos narės.

Svečiai susitikę su Kėdainių rajono savivaldybės vadovais ir skyrių vedėjais išgirdo, kuo  garsus Lietuvos vidurio miestas. Buvo pristatytos verslo, švietimo, kultūros, socialinės sritys.

Kėdainiai – švarus ir saugus miestas              

„Kaip pirmąkart atvykusiam svečiui pristatome savo miestą? Tai  – miestas vidurio Lietuvoje, Kauno apskrityje, abipus Nevėžio, už 51 km į šiaurę nuo Kauno. Kėdainių rajono savivaldybės ir seniūnijos centras.

Kėdainiai garsūs savo turtinga istorija, senamiestis įtrauktas į kultūros paveldo registrą kaip valstybinės reikšmės urbanistikos paminklas. Kėdainiečiai puoselėja išsaugotas tradicijas, daug dėmesio skiria kultūrai švietimui. Be to, šis kraštas žinomas kaip svarbus žemdirbystės ir pramonės centras. Kai kalbame apie šiuos aspektus, negalime pamiršti, jog pastaruoju metu itin daug dėmesio skiriama aplinkosaugai“, – pristatydamas Kėdainius sakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Meras pasakė, kad pastaruoju metu kėdainiečiai nemažai investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius. Netrūksta savivaldybės investicijų ir į elektromobilių plėtrą. Jau kuris laikas Kėdainiuose pastebimai daugėja dviratininkų. Džiugu, jog pernai į Kėdainius atėjo apie 100 BOLT paspirtukų. Daug dėmesio rajone skiriama tam, kad žmonės gyventų kokybišką, saugų ir švarų gyvenimą.

Su ambasadoriumi diskutuota apie atliekų rūšiavimą.

„Pastaruoju metu sparčiai keičiasi Kėdainių miesto veidas“, – sakė rajono vadovas.

Ambasadorius Brian Olley pasidomėjo, ar Kėdainiai norėtų užmegzti draugystę su kokiu Jungtinės karalystės miestu. Jis pasisiūlė paieškoti partnerio Škotijoje.

Po pokalbio su rajono vadovais svečiai susipažino su Kėdainių istoriją menančiomis vietomis: aplankė Vytauto Ulevičiaus skulptūrų muziejų, Šviesiąją gimnaziją, Kėdainių krašto muziejų, sinagogas, rotušę, Evangelikų reformatų bažnyčią.

Po trumpos ekskursijos po senamiestį buvo aplankyta bendrovė „LTP Texdan“, domėtasi, kuo gyvena ši įmonė, savo produkciją tiekianti ir į Jungtinę Karalystę.

Vizito pabaigoje ambasadorius pakvietė kėdainiečius pasinaudoti išskirtine galimybe pamatyti šių dienų ekologinius iššūkius nagrinėjantį dokumentinį filmą „Ties riba. Mokslas ir mūsų planeta“ (eng. „Breaking boundaries. The science of our planet“).  

Išvykdamas iš Kėdainių JK ambasadorius Brian Olley dėkojo už šiltą priėmimą ir sakė likęs sužavėtas Kėdainių miesto grožio: „Aš būtinai čia sugrįšiu. Ir draugams pasakysiu, koks nuostabus miestas yra vidurio Lietuvoje“.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia