12.6 C
Kėdainiai

Kėdainių ligoninėje – 30 lovų koronavirusu užsikrėtusių pacientų gydymui

Naujausios naujienos

Nuo lapkričio 9 d. VšĮ Kėdainių ligoninėje atsiras 30 rezervinių stacionarinių lovų su deguonies tiekimu, skirtų COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti.

Susiklosčiusią situaciją komentavęs Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas teigė, kad nuo pirmadienio 30 lovų “kovidinių“ pacientų gydymui bus pastatyta Kėdainių ligoninės terapijos korpuso 3 ir 4 aukštuose, kur šiuo metu yra s slaugos ir palaikomojo gydymo bei terapijos skyriai. Šie skyriai pasirinkti neatsitiktinai, kadangi lovos būtinos su deguonies tiekimu, o šiuose skyriuose būtent ir yra deguonies įvadai.

Pertvarkų neišvengiama

Šiuo metu renkamas atskiras personalas: gydytojai, slaugytojos bei slaugytojų padėjėjos, valytojos ir t. t., kurie niekur kitur nedirbs, tik tame skyriuje, kur bus gydomi “kovidiniai“ pacientai.

Kėdainių ligoninėje bus pertvarkomi ir kiti skyriai. Minėtame terapijos korpuse dviejuose aukštuose paliekami terapiniai skyriai, o du slaugos ir palaikomojo gydymo skyriai iškeliami į kitą ligoninės korpusą. Psichiatrijos ir neurologijos skyriai bus sujungti ir pradės veikti šiuo metu baigiamame remontuoti Neurologijos skyriuje. Psichiatrijos skyriuje įsikurs vienas slaugos skyrius. Traumatologai persikels pas chirurgus ir bus bendras Chirurginis-traumatologinis skyrius, o traumatologiniame įsikurs kitas slaugos skyrius.

“Žadama apriboti slaugos paslaugas gaunančių ligonių kiekį. Jei iki šiol slaugos skyriuje gulėjo 70–80 ligonių, tai pastaruoju metu nauji pacientai nebus guldomi, kadangi tuose skyriuose, į kuriuos bus pergabenti slaugomi pacientai, telpa tik po 25 pacientus. Jie nebus išvaromi dirbtinai, bet į išrašytų vietą naujų nebeguldysime.

Paslaugas stengsimės teikti, kaip ir teikėme ir planinių medicininių paslaugų nemažinsime, jei tai pavyks padaryti, nors sumažėjus patalpoms, sumažės ir stacionarinių paslaugų. Ambulatorinės paslaugos bus teikiamos taip pat – konsultacijų poliklinika kaip veikė, taip ir veiks toliau. Dieninis stacionaras terapijos korpuso pirmame aukšte dirbs kaip dirbęs. Nuo pirmadienio stengsimės atidaryti naują 30 lovų Covid-19 liga sergančių pacientų skyrių, nemažindami planinės pagalbos“, – patikino Kėdainių ligoninės vadovas.

Pagrindinis rūpestis – darbuotojai

Pagrindinis S. Skaumino rūpestis yra darbuotojai, kurie dirbtų su “kovidiniais“ pacientais. Kadangi papildomų darbuotojų, kurių susiklosčius tokiai situacijai reikia nemažai, o jų iš niekur kitur nepaimsi, todėl teks rinktis iš tų pačių gydytojų ir slaugytojų.

“Pradžioje mes nesitikim, kad visas 30 lovų užpildys “kovidiniai“ pacientai. Jeigu būtų užimta tik pusė skyriaus, t. y.  15 lovų, iš karto reikėtų apie 35–40 darbuotojų: ne mažiau kaip 56 gydytojų, apie 1618 slaugytojų ir apie 10 slaugytojų padėjėjų, valytojų. Bet jeigu skyrius bus užpildomas visas – iki 30 pacientų, tuomet gydančio ir prižiūrinčio personalo reikės dvigubai daugiau.

Visiems skyriams perdavus informaciją, pirmiausia laukiame savanorių. Kol kas savanorių jau turime. Pirmiausia, 3-4 gydytojai jau yra, kad galima būtų suformuoti postą, iki savaitės galo tikimės surinkti reikiamą gydytojų kiekį. Slaugytojų jau irgi dauguma yra, bet jų dar nepakanka. Bet jų iš niekur kitur neatsiras, jie ateis iš kitų skyrių. Todėl akivaizdu, kad kituose skyriuose sumažėjus medikų, planinė medicininė pagalba, nors teoriškai mes jos nemažinsim, bet dėl personalo trūkumo, šiek tiek sumažės.

Pavyzdžiui, yra viena gydytoja terapeutė, kuri dar echoskopuodavo pacientus, tačiau šių tyrimų atlikti ji jau nebegalės, kadangi dirbs tik su COVID-19 sergančiais pacientais. O tai reiškia, kad bus mažiau atliekama echoskopijų ir šiai paslaugai didės eilės,“ – realiai situaciją vertino Kėdainių ligoninės vadovas.

Tikimasi pacientų iš Raseinių, Jonavos ir Kėdainių

Į Kėdainiuose paruoštą “kovidinių“ pacientų skyrių galės atvykti pacientai iš viso Kauno regiono, greičiausiai iš Raseinių, Jonavos ir kėdainiškiai.

COVID-19 skyriai yra Marijampolėje, Jurbarke ir Kaune, kitą savaitę papildomai atsidarys Prienuose ir Kėdainiuose. Kėdainių ligoninės direktoriaus S. Skaumino teigimu, į rezervines stacionarines lovas bus guldomi tie pacientai, kuriems nereikia dirbtinės deguonies, ir tie, kuriems ji būtina. Reanimuojamų pacientų, kuriems reikia dirbtinės plaučių ventiliacijos, Kėdainių ligoninė negalės priimti. Jei ligoniui tokių paslaugų prireiks, jis bus vežamas į naujai atidarytą 30 lovų skyrių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninėje.

Pasak S. Skaumino, kiekvieną savaitę Kėdainių rajone atsiranda “,kovidinių“ ligonių, kuriems būtinas stacionarinis gydymas ir kurie išvežami gydytis į Kauną. Tokie ligoniai paprastai gydomi stacionare ne tris dienas ir ne savaitę, jie guli kelias savaites. Už kiekvieno stacionarinio “kovidinio“ paciento gydymo paslaugas Kėdainių ligoninei bus apmokama atskira “eilute“.

Medikų motyvacija – dvejopa

Prakalbus apie gydytojų ir slaugytojų motyvaciją dirbti su COVID-19 sergančiais pacientais, direktorius nurodė porą priežasčių – tai 100 proc. priedas prie pagrindinės algos bei dar nepatirtas iššūkis.

Nuo lapkričio 1 d. galioja LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad dirbantiems su “kovidiniais“ ligoniais yra mokamas nuo 60 iki 100 proc. priedas. “Šiuo atveju mes tikimės savo darbuotojams mokėti 100 proc. priedą prie algos, – konstatavo S. Skauminas.

Visomis būtinomis medicinos apsaugos priemonėmis Kėdainių ligoninė kol kas yra apsirūpinusi – nuolat perkamos apsaugos priemonės papildomai, tačiau Kėdainių ligoninė kreipėsi į organizuojančią įstaigą – Kauno klinikas, kad būtų skirta medicinos apsaugos priemonių iš valstybės rezervo. Ar šių priemonių bus skiriama ar nebus – Kėdainių ligoninės vadovas kol kas negali atsakyti.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia