12.6 C
Kėdainiai

Kalėdų eglės įžiebimo diena “Sugrįžtančios saulės belaukiant”

Naujausios naujienos

Šiais metais mūsų kalėdinio švenčių periodo tema „Saulė sugrįžta“. O jos sugrįžimo lauksime su dvigubu nekantrumu, tikėdamiesi, kad nušvitusi ji išsklaidys ir tamsą,  ir virusus. Pasirinktos temos motyvais bus dekoruota Kalėdų eglutė Didžiosios Rinkos aikštėje. Jos įžiebimas bus transliuojamas internetu tiesiogiai.

 Kalėdų senelis ir eglutė  

Atsisakius vaikų džiaugsmo traukinuko, Kalėdų senelio rezidencijos ir pašto, šventinio renginio ir mugės, didžiausią džiaugsmą kels didysis švenčių simbolis – Kalėdų eglutė. Didžiosios Rinkos aikštės karalienė šiemet atlieps senuosius baltų tikėjimus. Ji bus dekoruota dangaus kūnais: saule ir mėnuliu, kurie simbolizuoja gamtą ir  jos magiškas galias į kurias tikėjo senovės lietuviai. Pagrindinę mūsų rajono eglutę įžiebsime gruodžio 4 dieną, penktadienį. Tą dieną kažkuriuo metu į aikštę atvyks ir Kalėdų senelis. Jis tradiciškai ir paskelbs švenčių pradžią. Kalėdų Senelis mieste viešės netrumpai. Gali būti, kad sutiksite jį važinėjantį labai šiuolaikiška ekologiška priemone – elektromobiliu. Jeigu eidami gatve ar važiuodami pastebėsite šventiškai papuoštą 1,5 metro pločio transporto priemonę, skubėkite pamojuoti. Kalėdų Senelis neišlips iš elektromobilio nei vienoje vietoje, o tik stabtelės ir iš tolo  pasveikins praeivius. Gali būti, kad tai bus vienintelis jūsų pasimatymas šiemet. Senelio kelionę bus galima tiesiogiai internetu per savivaldybės, Kultūros centro ir kitų rajono įstaigų socialinio tinklo „Facebook“ paskyras.  

Puoškime savo namus ir įstaigas

Rajono meras kviečia visas įstaigas ir organizacijas, gyventojus nepasiduoti slogiai nuotaikai  ir kartu kurti šventinę atmosferą. Tikimasi, kad šventinių akcentų bus daugiau, kad iniciatyvą parodys verslas, įstaigos ir organizacijos. Jau susiformavusi graži tradicija pasipuošti šiuo metu ir todėl dekoruotų, apšvietų ir papuoštų vietų bus visame mieste ir rajone. Tegul mus džiugina ne koncertai, o šventiniai papuošimai. „Nepamirškime, kad kuriame nuotaiką ne tik sau,  bet ir kitiems“, − sako rajono meras Valentinas Tamulis.

Meninė instaliacija parke

Šiemet bus atnaujintos dekoracijos ir Didžiojoje gatvėje. Pasirinkta subtilesnė jų forma ir labiau tinkantis papuošimų dydis. Atsisakyta ir mėlynos spalvos girliandų Č. Milošo gatvėje. J. Basanavičiaus ir Tilto gatvėse šventiniu periodu užsidegs jau esančios dekoracijos „Sparnai“. Jau pernai buvo pamėginta plėsti puošiamų vietų skaičių – buvo įspūdingai papuošta eglutė prie savivaldybės pastato, ledo siena  įsikūrė Knypavos aikštėje. Šiemet ribos plečiasi ir fantazijos nunešė net į miesto parką. Kultūros centras imasi iniciatyvos naujojoje pergolėje, už stiklinės vitrinos, įkurdinti meninę instaliaciją ,,Sniego karalienė”. Dekoracijos būtų apšviestos LED lemputėmis, tad nebus sunaudota daug elektros energijos. Žmonės ją matys per stiklą. Instaliacija atitiks šiam meniniam žanrui keliamus reikalavimus ir bus nauja atrakcija bei patirtis žmonėms. O, kad pakeliui į miesto parką, būtų linksmiau keliauti vaikams, dabartinėje savo buveinės, esančios J. Basanavičiaus g. 4 teritorijoje, švies Kėdainių kultūros centro sukurta dekoracija ,,Nykštukų slėpynės“.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia