20.6 C
Kėdainiai

Kaip naikinti samanas?

Naujausios naujienos

Sa­ma­nų, ker­pių ir dumb­lių at­si­ran­da pa­vė­sin­go­se, už­mir­ku­sio­se, rūgš­čio­se dir­vo­se, per trum­pai ker­pa­mo­se, azo­tu ne­trę­šia­mo­se, nu­pjau­ta žo­le mul­čiuo­ja­mo­se, ne­vė­di­na­mo­se ve­jo­se. Pa­ša­li­nus šiuos prie­žiū­ros trū­ku­mus, sa­ma­nos iš­nyks­ta.

No­rint grei­tai iš­nai­kin­ti sa­ma­nas, rei­kia nau­do­ti spe­cia­lias azo­ti­nes trą­šas su ge­le­ži­mi, sa­ma­nų nai­kik­lius. Pa­ru­da­vu­sios sa­ma­nos iš­grė­bia­mos, ve­ja kal­ki­na­ma do­lo­mit­mil­čiais (200 g/m2 kas tre­jus me­tus ar­ba po 50 g/m2 kas­met), jei­gu rei­kia, at­sė­ja­mi iš­re­tė­ję plo­tai.

Lengviausias būdas kovoti su samanomis yra rankinis jų nužudymas. Piktžolių šaknų sistema yra trumpa, todėl ją lengva pašalinti. Norėdami pagerinti vejos būklę, jūs turite vaikščioti ant paviršiaus su grėbliu…

Prevencinė priemonė prieš samanas yra aeracija, kuri leidžia žolėms tankėti. Jeigu veja yra reta, ją būtina atsėti ir patręšti. Jeigu matome, kad dirvožemis yra drėgnas arba paviršius sumindytas, reikėtų su šake prapurenti dirvožemį, kad oras patektų giliau, vanduo pradėtų judėti, kad sumažintume mirkimą ir pasišalintų drėgmės perteklius.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia