20.9 C
Kėdainiai

Ką šiuo metu siūlo viešoji biblioteka?

Naujausios naujienos

Dėl COVID-19 pavojaus daugelyje pasaulio šalių įvairios įstaigos, tarp jų ir bibliotekos, buvo laikinai uždarytos lankytojams ir ėmė dirbti karantino režimu. Nuo kovo 16 d. iki balandžio 13 d. 2400 Lietuvos bibliotekų taip pat laikinai užvėrė duris savo skaitytojams, lankytojams, vartotojams. Bibliotekos karantino sąlygomis stengiasi toliau kurti ir skleisti įvairų turinį aptarnaujamoms bendruomenėms ir visuomenei, naudoja alternatyvias priemones ir būdus – tai atveria didžiules galimybes skaitančiai, besimokančiai visuomenei lavintis, mokytis, studijuoti, turiningai ir įdomiai leisti laisvalaikį. Šiuo metu Kėdainių r. sav. Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos veikloje dominuoja elektroninės paslaugos.

Viešosios bibliotekos svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ bibliotekos paskyroje siūlome skaityti elektronines knygas, naudotis duomenų bazėmis, žiūrėti filmus, spektaklius ir koncertus, virtualiai keliauti, lankytis garsiausiuose pasaulio ir Lietuvos muziejuose.

Bibliotekų elektroninių paslaugų portale ibiblioteka.lt galima skaityti daugiau kaip 2000 lietuviškų visateksčių elektroninių knygų. Turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą papildomai registruotis nereikia – norint naudotis visomis portalo paslaugomis, tereikia prie jo prisijungti. Šios paslaugos pritaikytos ir mobiliesiems įrenginiams. El. knygoms skaityti būtinas interneto ryšys.

Virtualaus kultūros paveldo portale– tūkstančiai meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų. Šiuo metu galima skaityti daugiau nei 1700 senosios ir šiuolaikinės lietuvių literatūros klasikos kūrinių, peržiūrėti muziejines vertybes, klausytis garso įrašų, susipažinti su dokumentiniu paveldu.

„Vyturio“ biblioteka (www.vyturys.lt) – pandemijos metu „Vyturio“ lobynas atveriamas nemokamai – 400 svarbiausių el. knygų mokyklai ir laisvalaikiui. Knygas pagal amžių, temas, vertybes atrinko vaikai, tėvai ir ekspertai.

Ugdymo plėtotės centro (UPC) platformoje gausu programinės literatūros 5–8 klasėms. Kūriniai platformoje pateikti PDF, EPUB, MP3, TXT formatu – galima skaityti ir klausytis.

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka lankytojams suteikia galimybę nuotoliniu būdu naudotis užsienio duomenų bazėmis:

  • „EBSCO Publishing“ – pateikiami visateksčiai elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų populiarieji, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalai, elektroniniai laikraščiai, žinynai anglų, vokiečių, ispanų, lietuvių, kitomis užsienio kalbomis.
  • Naxos Music Library“ – išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.

Vartotojus, pageidaujančius karantino metu naudotis duomenų bazėmis, prašome kreiptis el. paštu bibliografija@kedainiai.rvb.lt (laiške nurodykite savo vardą, pavardę, KRVB vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą).

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius rengia seriją testų įvairiomis temomis, kuriuos išsprendę, vaikai galės pasitikrinti savo žinias. Socialinio tinklo „Facebook“ bibliotekos paskyroje jau paskelbtas pirmasis testas „Koks literatūros žanras“.

Didžiulio palaikymo ir įsitraukimo sulaukė Robotikos mokyklos ir Nacionalinės bibliotekos iniciatyva – 3D spausdintuvais spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams medikų skydams Lietuvos medicinos įstaigų ir kitų institucijų darbuotojams, dirbantiems padidintos rizikos zonose. Prie šios iniciatyvos prisijungė 54 Lietuvos viešosios bibliotekos. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka nuo kovo 24 d. spausdina rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kurie skirti Kėdainių medikams.

Primename, kad Kėdainių viešosios bibliotekos ir „Liepos“ filialo skaitytojai perskaitytas knygas galės grąžinti į knygų grąžinimo įrenginius. Jos kelioms paroms bus izoliuotos nuo kitų knygų ir darbuotojų, todėl iškart nebus nurašytos iš skaitytojo formuliaro. Automatiškai generuojamus elektroninius laiškus prašome ignoruoti. Knygų rezervacija neveiks – tai reiškia, kad rezervuotų knygų atsiimti karantino laikotarpiu galimybių nebus, net jei ir esate gavę automatiškai sugeneruotą kvietimą jas atsiimti.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia