8.3 C
Kėdainiai

Informuoja emigrantus: Koronos viruso šešėlyje turite galimybę pagerinti savo finansinę padėtį

Naujausios naujienos

Ne paslaptis – ateinantys mėnesiai žada būti ypač sudėtingi daugeliui užsienyje dirbančių lietuvaičių, kuriems vis didesnė dalis darbdavių pradeda įteikinėti atleidimo lapelius. Tokios aplinkybės daugelį skatina susimąstyti bei verčia nerimauti dėl savo finansinės padėties. Visgi, mokesčius iš užsienio grąžinanti kompanija „RT Tax“ teigia, jog užsienyje dirbę lietuviai turi galimybę susigrąžinti užsienyje sumokėtus mokesčius ir tokiu legaliu būdų papildyti savo kišenes. 

„Stebime situaciją aplinkui ir matome, kas dedasi šiuo metu visame pasaulyje. Žmonės netenka darbo vietų, daugeliui dėl sienos apribojimų nepavyksta grįžti atgal į valstybes kuriose dirbo. Taip pat matome, jog daugelis emigrantų pradeda pagrįstai nerimauti ir dėl savo finansų ir dėl savo ateities. Tačiau, šitoje sudėtingoje situacijoje kiekvienas, kuris dirbo ar vis dar dirba užsienyje turi galimybę atgauti nemenkas sumas iš užsienio mokesčių inspekcijų ir taip gauti papildomų pajamų šiuo nelengvu laikotarpiu“, – teigia mokesčių grąžinimo kompanijos „RT Tax“ direktorius Žydrūnas Janušauskas.

Kaip informuoja mokesčių specialistas, kartu su naujais kalendoriniais metais, daugelyje užsienio valstybių prasidėjo ir nauji mokestiniai metai. Tai reiškia, kad nuo sausio 1d. galima pradėti pildyti mokesčių deklaracijas ir susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius. Nuo užsienyje gautų pajamų yra atskaičiuojami mokesčiai, kurių dydis priklauso nuo įvairių faktorių: gautų pajamų, išdirbto laikotarpio, užsienio valstybės mokestinės sistemos ir kitų. „Mūsų skaičiavimais vidutiniškai 42% nuo užsienyje gaunamų pajamų yra atskaičiuojami kaip mokesčiai. Visus arba dalį permokėtų pajamų mokesčių galima susigrąžinti. Vidutiniškai vienam asmeniui sugrąžinama po 804 Eur permokėtų pajamų mokesčių“, – sako Ž. Janušauskas.

Bendrovės skaičiavimais apie 40-45 proc. visų dirbusiųjų užsienyje Lietuvos piliečių nesusigrąžina ten sumokėtų mokesčių, o bendrai lietuviai per 2019 metus nesusigrąžino per 3,2 mln. eurų. „Kaip matome iš mūsų skaičiavimų, lietuviai, palieka milžiniškas sumas užsienio šalių mokesčių inspekcijose, neatsiima legaliai jiems priklausančių pajamų, kai šie pinigai galėtų pasitarnauti kiekvienam iš mūsų šiame sudėtingame  laikotarpyje“, – teigia Ž. Janušauskas.

Kiekvienas asmuo gali asmeniškai kreiptis į užsienio valstybės mokesčių institucijas ir teikti dokumentus. Tačiau, kaip rodo patirtis, pačius dokumentus pateikti nėra sudėtinga, bet tolesniame procese žmonės susiduria su problemomis, dėl kurių jiems nepavyksta susigrąžinti mokesčių. Todėl patartina kreiptis į mokesčių susigrąžinimo specialistus.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia