13.3 C
Kėdainiai

Gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimą 2021 metams

Naujausios naujienos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2021 metams.Verslininkai, kurie planuoja vykdyti veiklą ateinančių metų sausio pirmosiomis dienomis, verslo liudijimą įsigytigali iš anksto, nelaukdami paskutinės metų dienos. Tą galima padaryti prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI, o pasirinkus naują Mano VMI beta versiją šiemet tai dar paprasčiau.

Verslo liudijimus Kauno apskrityje 2020 metais jau įsigijo daugiau nei 17 tūkst. gyventojų: Kauno m. – 9242, Kauno r. – 3315, Jonavos r. – 1104, Kėdainių r. – 1001, Raseinių r. – 805, Prienų r. – 756, Kaišiadorių r. – 590, Birštone – 193 gyventojai.

Populiariausios veiklos su verslo liudijimu šiemet yra gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų, prekyba ne maisto produktais, kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla, specialieji statybos darbai (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas) bei statybos baigimo apdailos ir valymo darbai.

„Dėl COVID-19 šiuo metu fizinis klientų aptarnavimas visuose padaliniuose laikinai sustabdytas, todėl aptarnaujama tik nuotoliniu būdu. Atsižvelgiant į situaciją, raginame gyventojus verslo liudijimais 2021 metams pasirūpinti iš anksto ir tą padaryti elektroniniu būdu. Siekiant, kad šis procesas būtų dar paprastesnis ir patogesnis, atnaujinome Mano VMI, naujoves kviečiame išbandyti Mano VMI beta versijoje“, – teigiaKauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad didžioji dalis Kauno apskrities gyventojų, šiemet įsigijusių verslo liudijimus, tai padarė internetu.

Pildant prašymą įsigyti verslo liudijimą Mano VMI beta versijoje sistema dabar automatiškai pasiūlo didžiausią asmeniui priklausančią lengvatą ir neprašo pridėti ją pagrindžiančių dokumentų, kai tai neprivaloma. Atsisakyta ir gyventojui neaktualių prašymo laukelių atvaizdavimo, tad kai kuriems klientams prašyme užtenka suvesti tik veiklos duomenis ir laikotarpį, kada ketinama vykdyti veiklą. Prieš pateikdami prašymą gyventojai gali matyti ir įsivertinti preliminarias mokėtinas sumas, taip pat ir „Sodros“ mokesčius. Informaciją apie tai, kaip įsigyti verslo liudijimą naudojantis Mano VMI beta versiją, rasite čia.

Gyventojai, kurie nesinaudoja VMI e. paslaugomis, pateikti prašymą įsigyti verslo liudijimą gali paskambinę trumpuoju telefonu 1882 (arba +370 5 260 5060).

VMI primena

VMI primena, kad fiksuotus pajamų mokesčio dydžius nustato kiekviena savivaldybės taryba atskirai kiekvienai veiklos rūšiai.

Susipažinti su savivaldybių sprendimais dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus, galima VMI svetainėje, savarankiškai pasiskaičiuoti mokėtiną gyventojų pajamų mokesčio sumą naudojantis  verslo liudijimu skaičiuokle. 

Dirbantiems įsigijus verslo liudijimą ar įregistravus individualią veiklą pagal pažymą VMI rekomenduoja Pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą pildyti e.būdu – VMI sukurtu virtualiu buhalteriu i.APS. Nemokama individualios veiklos apskaitos programa galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais galima sužinoti paskambinus Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio) ar papildomais telefonų numeriais. Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir VMI vaizdo kanale. Aktuali informacija skelbiama ir oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia