12.6 C
Kėdainiai

Daugiabučių kiemuose paliktų nenaudojamų automobilių nemažėja

Naujausios naujienos

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius pranešimų apie nenaudojamas transporto priemones sulaukia dažnokai. Paliktų automobilių problema pastebima daugiabučių namų kiemuose bei kitose bendro naudojimo vietose. Į visus gautus pranešimus reaguojama, taip pat kartą per savaitę mieste vykdomos prevencinės priemonės, kurių metu kontroliuojama, ar patraukti automobiliai, su kurių savininkais buvo susisiekta. Dalį automobilių pavyksta nedelsiant  patraukti, tačiau kiti kiemuose lieka ilgiau – pasitaiko, jog automobilio savininkas išvykęs į užsienį, sega ar kitos aplinkybės. Būna ir tokių atvejų, kai paaiškėja, kad automobilis nėra pamirštas, tačiau būtent šiuo metu jo šeimininkui stinga pinigų transporto priemonei taisyti, todėl mašina kurį laiką stovi nejudinama. Be priežiūros paliktos stovėti transporto priemonės ne tik apriboja kitų vairuotojų galimybes naudotis bendromis vietomis automobiliams statyti, bet yra opi problema aplinkosauginiu požiūriu.

Skyriaus darbuotojai visomis galimybėmis stengiasi surasti savininką, jį įspėti. Sulaukus pranešimo apie stovintį apleistą automobilį, pirmiausia jo savininkas gauna reikalavimą per kelias darbo dienas patraukti transporto priemonę.  Į Viešosios tvarkos skyriaus specialistų reikalavimus patraukti kieme stovintį neeksploatuojamą automobilį yra reaguojama.

Pagal galiojančius teisės aktus, neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose ir po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo nesiėmimas priemonių ja pasirūpinti atsieina nuo 70 iki 140 eurų, o nusižengus pakartotinai bauda siekia nuo 140 iki 300 eurų.  

Savivaldybės administracija ragina transporto priemonių savininkus pasirūpinti be priežiūros bendro naudojimo vietose paliktomis neeksploatuojamomis transporto priemonėmis.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia