12.6 C
Kėdainiai

COVID-19 naujienos: ugdymas dvi savaites vyks tik nuotoliniu būdu

Naujausios naujienos

Vakar (2020-12-01) Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius, ekstremalių situacijų  komisijos  vadovas Arūnas Kacevičius, atsižvelgdamas į koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) išplitimo pavojų, priėmė griežtesnį sprendimą ugdymo įstaigoms. Jose įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Tai reiškia, kad nuo gruodžio 1 dienos mūsų rajone švietimo veikla visose ugdymo įstaigose stabdoma iki gruodžio 13 dienos, o darbas visose ugdymo įstaigose bus organizuojamas tik nuotoliniu būdu. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose vaikams, kurių tėvai ekstremalios situacijos metu privalo dirbti, veiks priežiūros grupės. Jose vaikai bus maitinami, galės leisti dieną, bus migdomi bei užimti įvairia veikla, bet nevyks jų ugdymas pagal programą. 

Tėvams, kurie prižiūrės mažamečius vaikus namuose, bus išduodami nedarbingumo pažymėjimai. Dėl to reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Primename tėveliams, kad ir jiems paties asmeniškai susirgus koronaviruso infekcija šiuo laikotarpiu (kol paskelbtas karantinas ir yra ekstremali situacija) elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai išduodami net ir atgaline data. Tereikia sulaukti, kol asmens sveikatos priežiūros šeimos medicinos paslaugas teikianti įstaiga gaus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pažymą. Ir nesvarbu, kiek laiko praėjo nuo asmens kreipimosi į sveikatos įstaigą dienos, nedarbingumo pažymėjimas bus išduotas.

Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius sako, kad  vien tik nuotolinis mokymas nėra pati geriausia išeitis nei vaikų socializacijai, nei pasiekimams, nei ugdymui, bet šiuo metu sprendžiama kita problema – epidemijos valdymo, todėl į tą procesą  prašo žiūrėti kaip į laikiną periodą ir viliasi, kad jis neužsitęs per ilgai.

Rajono meras Valentinas  Tamulis labai prašo visų optimistiškai priimti šį pasikeitimą. Suprantama, kad jis sukels nepatogumų tėvams, bet to reikia būtinai šiuo periodu.   Vakar meras Valentinas Tamulis dalyvavo kassavaitiniame savivaldybės vadovų susirinkime su regiono epidemiologais ir po to dar asmeniškai lankėsi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriuje ir iš jo darbuotojos Lolitos Menšikovienės išgirdo labai aiškų padėties vertinimą. Kėdainiuose atvejai dažniausiai yra šeiminiai ir jie plinta iš šeimų į mokyklas arba į įstaigas ir įmones, todėl, priėmus tokį apribojimą, po šių dviejų savaičių jau turėtų pasimatyti pirmi rezultatai. „Ne už kalnų šventės: Kūčios ir Kalėdos. Labai viliuosi, kad šie apribojimai pristabdys ligos plitimą ir mes visi jas ramiai pasitiksime“, ‒ sakė rajono meras Valentinas Tamulis.

Iki gruodžio 1 dienos infekcijų plitimą ribojantis režimas buvo įvestas 31 klasėje iš visų rajono mokyklų (11 proc.), 1 priešmokyklinio ugdymo grupėje (3,8 proc.) ir 12 ikimokyklinio ugdymo grupių (17 proc.).

Kėdainių rajono savivaldybėje visos neformaliojo ugdymo įstaigos nuo II karantino pradžios dirba nuotoliniu būdu.

Vakar vykusiame švietimo įstaigų vadovų susirinkime buvo aptartas darbo organizavimas griežtesnėmis karantino sąlygomis. Vadovai tarėsi dėl darbo organizavimo ir rekomendacijų darželių priežiūros grupėse. Įstaigų vadovai paprašė papildomų mokymų, kaip geriau dezinfekuoti patalpas ir paviršius, kad  jie būtų ramūs, jog teisingai rūpinasi darbuotojais ir vaikais.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia