test
17.3 C
Kėdainiai

COVID-19 naujienos: pradedama medicinos personalo vakcinacija

Naujausios naujienos

Šiandien į Kėdainius atvyksta pirmoji partija vakcinų nuo COVID-19. Vietoje vakar planuotų 45 vienetų Kėdainių ligoninė gaus 110 vienetų ir tiek slaugytojų bei gydytojų paskiepys.

Iš pirmos siuntos vakciną gauną tik atraminės ligoninės, kurios gydo COVID-19 sergančius pacientus. Direktorius Stasys Skauminas teigia, kad vakcina, be jokios abejonės, duos savo efektą ir gelbės nuo kovido  bei padės lipti iš neigiamos zonos. Pirmieji skiepysis visi, kurie yra apsisprendę skiepytis. Sąrašą koreguoja tik situacija: kažkas šiuo metu iš jo iškrito, nes per pastarąsias dienas teko išeiti į saviizoliaciją, bet ligoninės direktorius Stasys Skauminas dar anksčiau buvo sudaręs ir pagrindinį, ir rezervinį sąrašus. Kadangi galimybių medikams padaugėjo, bus skiepijamas personalas iš visų Kėdainių ligoninės skyrių.

Kolegas skiepys ligoninės darbuotojai, kurie yra praėję specialius skiepijimo kursus ir kurie jau keletą metų skiepija kolegas nuo gripo. Kadangi bus skiepijama daug žmonių, todėl sudaryti grafikai,  paskirstyti srautai. Tam nuo ryto jau yra paruošta ligoninės salė. Čia sustatyti šaldytuvai, paruošta viskas, ko reiktų, jeigu ištiktų anafilaktinis šokas, bei paruoštos vietos po skiepijimo. Paskiepytas asmuo turi 15 minučių neišeiti, o pabūti vietoje.  Skiepijimo vietoje budės gydytojas terapeutas.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia