test
18.3 C
Kėdainiai

Atnaujintoje VMI svetainėje – visą parą veikianti gyventojų konsultacija realiuoju laiku

Naujausios naujienos

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad nuo šiol atnaujintoje interneto svetainėje www.vmi.lt darbą pradėjo VMI virtualusis asistentas Simas, kuris pasirengęs gyventojams suteikti konsultaciją bendro pobūdžio klausimais bet kuriuo paros metu. Tai nauja gyventojų konsultavimo sistema, veikianti dirbtinio intelekto principu, kuri šiuo metu jau konsultuoja 3 mokesčių temomis.

Virtualus asistentas Simas yra pasirengęs pateikti bendrinę informaciją, susijusią su žemės mokesčio, individualios veiklos ir verslo liudijimų, baudų sumokėjimo temomis, o ateityje temų skaičius bus plečiamas. Gyventojai turi galimybę ne tik rinktis iš Simo pateiktų potemių ar klausimų, tačiau ir užmegzti realų pokalbį, t. y. parašyti savo klausimą, suformuotą net ir netaisyklinga šnekamąja kalba, natūraliai palaikyti pokalbį. Virtualusis asistentas mokosi iš pateikiamų klausimų – dirbtinio intelekto pagalba rinkti ir analizuoti informaciją, kol galės pateikti tinkamiausią atsakymą realiuoju laiku, o užklausos gali būti atsakomos ne tik raštu, tačiau ir internetine nuoroda, vaizdine medžiaga ar persiunčiamu failu.

„Kurdami virtualų asistentą siekiame pagerinti gyventojų konsultavimo kokybę – jis turėtų padėti mokesčių mokėtojams greičiau ir lengviau gauti bendro pobūdžio informaciją aktualiomis mokesčių temomis visą parą, neribojant klausiančiųjų skaičiaus. Tikimės, jog tai sumažins laukiančiųjų konsultacijos telefonu srautą“, – teigė VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Šiais metais VMI jau suteikė daugiau nei 900 tūkst. konsultacijų telefonu, dar beveik 31 tūkst. paklausimų buvo atsakyta raštu.

Norėdami pateikti pasiūlymų ar išsakyti savo pastabas apie virtualaus asistento darbą arba atsinaujinusią VMI interneto svetainę, gyventojai kviečiami jas išsakyti atsiliepimų skiltyje, pagrindiniame svetainės lange, paspaudus mygtuką Atsiliepimas / Pranešimas apie klaidą svetainėje.

Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir VMI vaizdo kanale. Aktuali informacija skelbiama ir oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje:

www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia