test
18.3 C
Kėdainiai

Atliekų atsikratantys kėdainiečiai vis dar abejingi tvarkai

Naujausios naujienos

Savivaldybės administracija, siekdama sudrausminti aplinkos teršėjus, jau kuris laikas, prie kai kurių atliekų tvarkymo aikštelių įrengė mobilias vaizdo stebėjimo kameras, kurių vietos keičiamos.   Nors situacija kai  kuriose vietose gerokai keičiasi, tačiau vis dar  nemažai fiksuojama atvejų, kai prie komunalinių atliekų konteinerių gyventojai nevengia palikti statybines atliekas, automobilių dalis ar padangas. Abejingų gyventojų daroma netvarka darko  savivaldybės estetinį vaizdą.

Keisti šiukšlintojų suvokimą pastabomis, pokalbiais ar gražiais pavyzdžiais – ne visada veiksminga, todėl tenka imtis ir baudžiamųjų veiksmų. Per 2021 metų  8 mėnesius yra nubausti 106 asmenys,  kuriems taikytos administracinio poveikio priemonės.

Nesiekiama persekioti, tačiau pastebime, kad tose vietose, kur veikia kameros, atliekos išmetamos tvarkingiau ir ten nesikaupia padangų ir kitų pavojingų atliekų krūvos. Galime pasidžiaugti situacija Užuovėjos sodų bendrijoje, kuri iš probleminės tapo tvarkinga. Tikimasi, kad kiekvienas, atvažiavęs prie konteinerių su mintimi atsikratyti kuo nors draudžiama ir pamatęs kamerą, tikrai  pagalvos, ar verta taip elgtis ir būti nubaustam.

Mobilių kamerų veikimo vietos yra nuolat keičiamos ir jos įrengiamos ten, kur gyventojai dažniausiai nesilaiko atliekų tvarkymo taisyklių.

Savivaldybės tikslas  nėra nubausti kuo daugiau aplinkos teršėjų – siekiama, kad visiems gyventojams būtų patogu prieiti prie atliekų konteinerių, o aplinka išliktų švari.
Tikimės, kad vaizdo įrašai padės sudrausminti miestiečius, kurie nesilaikydami numatytos tvarkos užkrauna bendrojo naudojimo konteinerius ar šalia jų esančią teritoriją didžiagabaritėmis, statybos ir žaliosiomis atliekomis. Padeda ne tik kameros,  atsiranda  ir pranešimų gyventojų, kurie nėra pakantūs netvarkai ir kurie informuoja apie pastebėtus faktus. Tai didelė pagalba, siekiant nustatyti pažeidėjus, kuriems taikomos baudos ir reikalavimai tinkamai sutvarkyti paliktas atliekas ir taip padėti užkirsti kelią mūsų aplinkos taršai.

Plačiau apie atliekų surinkimą www.kedainiai.lt » Paslaugos » Atliekų tvarkymas»

Apie pastebėtus atliekų tvarkymo pažeidimus galima pranešti 112.

Pasitikėjimo telefonu 8 800 41 510 arba viesojitvarka@kedainiai.lt 

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia