13.3 C
Kėdainiai

Žmonės, nesibūriuokite, laikykitės vienas nuo kito atstumo ‒ būkite sąmoningi ir atsakingi!

Naujausios naujienos

Viešojoje erdvėje, daugiabučių namų laiptinėse galima pamatyti kvietimus į susirinkimus. Tai daryti draudžiama! Jokių susibūrimų nei lauke, nei tuo labiau patalpose! Galima kalbėtis telefonu, rašyti e.laiškus, rengti vaizdo konferencijas, iškabinti skelbimus ir informacijas laiptinėse ar kitose viešose vietose. Pakentėkite. Pasibaigs karantinas, vėl gyvenimas tekės sena, laisva vaga ir galėsime vėl organizuoti susirinkimus, kitus renginius, sportuoti aištelėse pulkais, rengti piknikus ir pan. Dabar mus gali išgelbėti rimtis, pabuvimas atskirtyje, susiklausymas, sąmoningumas.

Primename, kad draudžiama parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse būriuotis didesnei nei 5 asmenų grupei. Būtina laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 min kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas. Draudžiama vaikų žaidimų aikštelėse vienu metu žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams.

Reikia vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Jei ruošiatės į parduotuvę, pagalvokite, ar tikrai būtina. Darykitės prekių sąrašus, susirašykite, ko artimiausiu laiku Jums gali prireikti ir tik tada eikit apsipirkti. Kad ko nors užmiršę, neitumėte dėl vieno ar dviejų prekių.

Taip pat primintina, kad kuo mažiau reikia naudotis viešuoju transportu. Keleivių skaičius transporte yra ribojamas, kad išliktų saugus atstumas (bent 1 metras tarp keleivių). Draudžiama lipti į pilnesnius autobusus, leidžiama važiuoti tik sėdimose vietose. Vairuotojai neprekiauja bilietais. Bilietus prašome įsigyti spaudos kioskuose, autobusų stoty ir „Aibės“ parduotuvėse. Stotelėse patartina laikytis 2 metrų atstumo. Jei jaučiate peršalimo ar panašius simptomus, savo ir kitų saugumui viešuoju transportu nesinaudokite. Jeigu kelionė nesvarbi, likite namuose. Transportu naudokitės tik esant būtinybei: apsirūpinti maistu, vaistais, vykstant į gydymo įstaigas dėl būtinosios pagalbos. Stenkitės eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, naudotis nuosavu automobiliu.

Už nurodymų nesilaikymą gyventojams bus taikoma administracinė atsakomybė, kuri numatyta LR Administracinių nusižengimų kodekse.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia