test
21.5 C
Kėdainiai

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Naujausios naujienos

Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių kultūros centras ir Kėdainių krašto muziejus kviečia iškilmingai švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 d., 14 val. Kėdainių kultūros centre vyks kino filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas, amžiaus cenzas – N-13) peržiūra. Kino filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“ – tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija.

Vasario 16-osios rytas prasidės iškilmingai.

9 val. Prie Kėdainių rajono savivaldybės  (J.Basanavičiaus g.36, Kėdainiai) Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 207 PK iškilmingai pakels vėliavas ir giedos Lietuvos Respublikos himną. Ceremonijoje tylos minute pagerbsime už Lietuvos laisvę žuvusius karius, po kurios bus šaunamos trys salvės – už Lietuvą tėvynę, Lietuvos kariuomenę ir Kėdainių kraštą.

10 val. Šv. Jurgio bažnyčioje (Šėtos g. 10, Kėdainiai) bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvos valstybę, o po jų Kėdainių miesto Dotnuvos g. kapinėse pagerbsime žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

10.45 val. nuo Šv. Jurgio Bažnyčios vyks karių bėgimas iki Kėdainių Dotnuvos gatvės kapinių;

13 val. Didžiosios Rinkos aikštėje vyks gatvės teatro spektaklis „Signatarai eina fotografuotis“, režisierius Adrianas Schvarzsteinas (Ispanija). Gatvės teatro spektaklis „Signatarai eina fotografuotis“ simbolizuoja įvykį, kai Nepriklausomybės aktą pasirašę signatarai traukia fotografuotis chrestomatinei nuotraukai, kuri anuomet buvo padaryta Gedimino prospekte įsikūrusioje Aleksandros Jurašaitytės fotoateljė.

15 val. Kėdainių arenoje šventinio koncerto „Dainuojame Lietuvai“ metu lietuvišką programą atliks valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ – universalus ir atviras kolektyvas, atliekantis įvairių žanrų ir stilių muziką, siekiantis išlikti modernus, šiuolaikiškas ir veržlus. Orkestras aktyviai koncertuoja su žymiausiais šalies solistais, tarp jų ir šeimyninis duetas: sopranas Kristina Zmailaitė ir lyrinis tenoras Edmundas Seilius. Kėdainių arenoje bus įrengta instaliacija „Lietuvos valstybingumo simboliai“, kurioje bus pristatytos Lietuvos herbo, vėliavos ir himno istorijos.

Renginių uždarose erdvėse metu būtina dėvėti respiratorius. Renginiuose bus filmuojama, fotografuojama, medžiaga bus viešinama Kėdainių kultūros centro ir Kėdainių krašto muziejaus interneto svetainėse ir „Facebook“ paskyrose.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia