13.3 C
Kėdainiai

Vaikai skiepijami antrąja vakcinos doze

Naujausios naujienos

Vaikai skiepijami antrąja vakcinos doze

Gruodžio 20 d. Kėdainių rajono Skiepijimo centre, Budrio g. 5 (VšĮ Kėdainių PSPC), pradėjus  vakcinaciją nuo COVID-19 ligos 5−11 metų vaikams, per dieną buvo paskiepyta 15 vaikų. Po skiepo praėjus 21 dienai, sausio 10 d. jaunieji pacientai atvyko pasiskiepyti antrąja vakcinos doze. Buvo besiskiepijančių ir pirmąjį kartą.

Buvo pavyzdžiu draugui

Kėdainių rajone pirmasis šio amžiaus grupėje pasiskiepijęs nuo COVID-19 devynerių metų Jonas Žukas, Labūnavos pagrindinės mokyklos trečiokas, ir antrajai vakcinos dozei kartu su mama  atvyko pirmas. Pats Jonas sakė, jog po pirmojo skiepo jautęs rankos skausmą, bet jis tetruko porą dienų.

,,Poliklinikoje kaip seną pažįstamą mus smagiai sutiko personalas. Kiekvienam malonus toks dėmesys. Iš tiesų pasiskiepijus sūnui paskaudėjo ranką, bet kitokių reakcijų nebuvo. Ir po pirmojo, ir po antrojo skiepo vyrukas tiesiai nukeliavo į mokyklą ir jautėsi puikiai. Sūnus džiaugėsi, kad buvo pavyzdžiu ir kitiems mokiniams, nes Jonui pasiskiepijus ir jo draugas paskubėjo užsiregistruoti pirmajam skiepui“, – pasakojo Žaneta Žukienė.

Skausmo vakcinacijos vietoje nesureikšmina

Antrajai vakcinos dozei dešimtmetį sūnų Tadą, Kėdainių ,,Ryto“ progimnazijos moksleivį, atlydėjo jo mama Jurgita Krasauskienė, kuri pašalinio poveikio po vakcinacijos nesureikšmina.

Tadas pasakojo, jog po pirmojo skiepo porą dienų paskaudėjo ranką vakcinos suleidimo vietoje, bet dėl to vaistų gerti nereikėjo.

Skiepijosi kartu su tėčiu

Kartu su tėčiu pirmajam skiepui atvyko Rytis Leonavičius iš Josvainių.

Sustiprinančiąja trečia vakcinos doze pasiskiepyti atvykęs Stasys Leonavičius pasakojo, jog po pirmųjų dviejų skiepų nejautęs jokio pašalinio poveikio. Sūnų skiepytis nei raginęs, nei prašęs, tiesiog toks buvo bendras šeimos sprendimas. Vyresnis sūnus irgi jau pasiskiepijo.

,,Kam tampyti likimą už ūsų. Mano požiūris paprasčiausiai toks, kad jeigu netyčia ir susirgsi, tu būsi ramus, kad padarei viską, ką galėjai padaryti“, – filosofiškai atsakė tėtis.

,,Skiepytis pats norėjau“, – patikino dešimtmetis Rytis, Josvainių gimnazijos ketvirtokas.

Atlydėjo globėja

Vienuolikmetį Luką, besimokantį Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje, pasiskiepyti antrąja vakcinos doze atlydėjo jo globėja. Lukas pasakojo, kad po pirmojo skiepo jam nesmarkiai paskaudėjo ranką. Pasak Luko, jo klasės draugai dar neapsisprendė skiepytis ar ne.

Skiepytis atvyksta tik su suaugusiais

Tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai registruoti vaikus vakcinacijai gali įprastu būdu:

  • atvykus į vakcinacijos vietą;
  • telefonu 8 614 69 413 (skiepijimo koordinatorė);
  • internetu https://koronastop.lrv.lt/ arba karštąja linija 1808.

Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros „Comirnaty“ vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia