13.3 C
Kėdainiai

Už į aplinką išleistą kondensatą „Nordic Sugar Kėdainiai“ atlygino gamtai padarytą žalą

Naujausios naujienos

Aplinkos apsaugos departamentui 2020-ųjų sausį nustačius, kad iš AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ teritorijos neteisėtai išleidžiamas gamybos kondensatas, buvo atliktas neplaninis įmonės patikrinimas. Jį baigus apskaičiuota aplinkai padaryta žala, kurią įmonė pagal susitarimą atlygino. 

Neplaninis patikrinimas truko nuo 2020 m. sausio 22 d. iki kovo 17 d. Jį atliekant nustatyta, kad įmonė, neleistinu būdu ir neleistinoje vietoje išleisdama kondensatą, pažeidė Nuotekų tvarkymo reglamento sąlygas ir Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidime nurodytas sąlygas. Pagal TIPK leidimo reikalavimus tvenkiniuose esančios nuotekos turi būti valomos Kėdainių miesto nuotekų valymo įrenginiuose. 

Tyrimas parodė, kad per keletą kartų į aplinką galėjo patekti maždaug 97 tūkst. kubinių metrų nevalyto vandens kondensato, tad įmonė už gamtai padarytą žalą sumokėjo 300 tūkst. eurų.

Primename, kad 2020 m. sausio 21 d. AAD pareigūnai rado nedeklaruotą bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ išleistuvą su į aplinką tekančiu kondensatu. Užfiksavus pažeidimo aplinkybes ir paėmus kontrolinius mėginius, buvo surašytas privalomasis nurodymas nedelsiant nutraukti upelio taršą. Sklendė, per kurią į upelį neteisėtai pateko nuotekos, buvo uždaryta ir užplombuota. 

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia