18.3 C
Kėdainiai

Ugniagesiams gelbėtojams už darbą pavojingomis ir kenksmingomis sąlygomis bus mokamos didesnės priemokos

Naujausios naujienos

Įvertinus šių metų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento finansines galimybes,  priimtas sprendimas iki 2021 m. kovo 31 d. pareigūnams, atliekantiems gelbėjimo darbus, kai juos veikia kenksmingi ar pavojingi veiksniai, mokėti 100 proc. pareiginės algos dydžio priemokas už faktiškai dirbtą laiką nuo išvykimo į įvykio vietą iki darbų pabaigos. 

„Šių  priemokų padidinimu siekiame teisingiau įvertinti dažniau aliarmuojamas budinčias pamainas. Departamentas nuosekliai, atsižvelgdamas į finansines galimybes, didina priemokas už pavojingas ir kenksmingas sąlygas. Toks sprendimas yra socialiai teisingas. Tikiuosi, kad tokius priemokų dydžius galėsime mokėti ir ateityje,“  – teigia departamento direktorius Saulius Greičius.  

Pareigūnams už faktiškai dirbtą laiką su gelbėjimo darbams aukštyje skirta aukštalipių įranga ar su narų įranga bus  mokama 650 proc. pareiginės algos dydžio priemoka. O vykdantiems kontaktinius mokymus ar atliekantiems kompetencijų vertinimus pareigūnams – 100 proc. pareiginės algos dydžio priemoka už faktiškai dirbtą laiką su kvėpavimo organų apsaugos aparatu ir narų įranga. 

Beje, iki  2020 spalio 9 d. už darbą pavojingomis ir kenksmingomis sąlygomis  pareigūnams buvo mokama 60 proc. dydžio priemoka nuo pareiginės algos, stažo ir laipsnio (bendra priemokos suma, vadovaujantis Vidaus tarnybos statuto nuostatomis, neviršijo 20 proc. pareiginės algos). 

Nuo 2020 m. spalio  10 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimui už pavojingas darbo sąlygas jiems  numatyta mokėti priemokas, neviršijančias 20 proc. pareiginės algos dydžio už faktiškai dirbtą laiką pavojingomis ir kenksmingomis sąlygomis. 

Praėjusiais metais departamentas, atsižvelgdamas į budinčių pamainų aliarmavimo dažnumo skirtumus,  inicijavo Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos šakos kolektyvinės sutarties pakeitimą, leidusį  departamento direktoriui nustatyti didesnius priemokų už faktiškai dirbtą laiką, kai darbuotoją veikia kenksmingi ar pavojingi veiksniai, dydžius, neviršijančius Vidaus tarnybos statuto 56 straipsnio 2 dalyje nustatytos pareiginės algos maksimalaus priemokos dydžio.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia