13.3 C
Kėdainiai

Seimas sugriežtino atsakomybę už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnamečius

Naujausios naujienos

Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas (projektai Nr. XIIIP-4454(2) ES, Nr. XIIIP-4455(2) ES), kuriomis nutarta nustatyti dar griežtesnę baudžiamąją atsakomybę už seksualinio pobūdžio prievartą nepilnamečiams.

Pririmtais pakeitimais nuspręsta, kad už neprievartinius seksualinius veiksmus su nepilnamečiu atsakys ir asmuo, piktnaudžiaujantis pasitikėjimu, autoritetu ar įtaka nepilnamečiui. Jeigu ši nusikalstama veika padaryta prieš jaunesnį negu 16 metų asmenį, kaltinamajam grės laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų. Iki šiol už tokius veiksmus buvo numatoma laisvės atėmimo bausmė iki 6 metų, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Siekiant stiprinti šeimos ir jos narių apsaugą, įstatymą nutarta papildyti nauja baudžiamąją atsakomybę sunkinančia aplinkybe, numatant, kad baudžiamąją atsakomybę sunkintų seksualinio pobūdžio nusikalstamos veikos padarymas prieš artimąjį giminaitį, šeimos narį ar kartu gyvenantį asmenį.

Šių įstatymų projektai parengti įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl kovos su seksualine prievarta prieš vaikus, jų seksualiniu išnaudojimu ir vaikų pornografija.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia