18.3 C
Kėdainiai

Seimas iš naujo svarstys siūlymą tiekti nemokamą maitinimą antrokams

Naujausios naujienos

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės pristatytas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5301(2), kuriomis siūloma nuo kitų metų rugsėjo mėnesio nemokamus pietus skirti ne tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, priešmokyklinukams ir pirmokams, bet ir visiems antrokams. Nemokamas maitinimas papildomai būtų teikiamas 26 tūkst. mokinių.

Teikiamu projektu taip pat numatoma atsisakyti reikalavimo teikti prašymą-paraišką dėl nemokamų pietų skyrimo priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nevertinant pajamų, paliekant teisę atsisakyti skirtos paramos. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, praktikoje dabartinė tvarka sukėlė administracinę naštą tiek mokinių tėvams (globėjams) teikiant prašymus-paraiškas, tiek ir savivaldybėms juos priimant.

Nemokamų pietų organizavimas mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje, būtų nustatomas kaip mokyklų pareiga.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvoje šiais mokslo metais mokosi beveik 350 tūkst. mokinių, iš jų teisę į nemokamą maitinimą turi apie 100 tūkst. vaikų – tai priešmokyklinukai, pirmokai arba vyresni vaikai iš nepasiturinčių šeimų.

Pritarus projektui po pateikimo bendru sutarimu, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Švietimo ir mokslo komitete. Prie šio klausimo, dėl kurio bus sprendžiama skubos tvarka, svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 22 d.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia