13.3 C
Kėdainiai

„Puriena“, J. Paukštelio progimnazija ir „Atžalynas“ vėl džiaugiasi Žaliosiomis vėliavomis

Naujausios naujienos

Šiandien (2021 10 27) Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Renaldas Rimavičius įteikė Žaliąsias vėliavas Kėdainių mokyklos – darželio „Puriena“, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos atstovams.

„Purienos“ ir „Atžalyno“ bendruomenes Žaliųjų vėliavų gavimo proga pasveikinęs Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis padėkojo už gražią draugystę su gamta ir palinkėjo tęsti savo gamtosaugines veiklas ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

Šįkart „Purienos“ ir „Atžalyno“ bendruomenėms vėliavos įteiktos labai simboliškoje vietoje – po Mikalojaus Daukšos ąžuolu. Tai seniausias Kėdainių krašto ąžuolas (apimtis – 5,4 m, skersmuo – 1,70 m, aukštis – 23 m). Pasakojama, kad jį pasodino Mikalojus Daukša, lietuvių raštijos pradininkas, gimęs netoli Kėdainių, Babėnuose.

Šios dvi įstaigos kartu su Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija ir Kėdainių rajono Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje.

„Atžalyno“ gimnazija Žaliąja vėliava pasipuošė jau keturioliktąjį kartą, o „Puriena“ šeštąjį. Į J. Paukštelio progimnaziją vėliava atkeliavo trečią kartą.

Gamtosauginės mokyklos yra fundamentali iniciatyva, skatinanti jaunus žmones aktyviai dalyvauti aplinkosaugoje ir spręsti ekologines problemas.

Gamtosauginių mokyklų programa yra viena iš penkių Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) pasaulyje įgyvendinamų programų. Aplinkosauginio švietimo fondas – tai 1981 metais įkurta tarptautinė nevyriausybinė, nepelno siekianti organizacija. Pagrindinis fondo tikslas – aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas įtraukiant įvairaus amžiaus ir tautybių žmones per formalų ir neformalų švietimą.

Gamtosauginių mokyklų programa orientuoja mokyklas į praktinę gamtosauginę veiklą, skatina mokyklų bendruomenių aktyvumą, ugdo mokinių kūrybiškumą. Programos Gamtosauginės mokyklos nauda – aplinkosauginių žinių augimas, vietinės bendruomenės įtraukimas, vandens bei energijos vartojimo mažinimas, tarptautinių ryšių užmezgimas.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia