18.3 C
Kėdainiai

Pradinukai testuosis savikontrolės testais

Naujausios naujienos

Nuo gegužės 10 dienos rajono mokyklos, kuriose mokosi pradinių klasių mokiniai  pereina prie profilaktinio testavimo būdo  – savikontrolės tyrimo.  

Mokyklose besimokantys pradinukai kas 3-4 dienas patys tirsis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais.  Tai paprasta, greita ir jokių nemalonių pojūčių nesukelianti procedūra. Pasiėmę mėginius iš nosies landos, rezultatus įsivertins prižiūrimi atsakingų mokyklos darbuotojų. Sveikatos priežiūros specialisto dalyvavimas nebebus reikalingas.

Testavimas yra būtinas tose savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius yra didesnis nei 200 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Kėdainių rajone šiuo metu  ja yra 353 atvejai šimtui tūkstančių gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Ugdymą planuojančios atnaujinti mokyklų administracijos turi informuoti mokinių tėvus, globėjus ar rūpintojus apie testavimo metodus, jų tikslus, atlikimą. Testavimas nėra privalomas – tėvai gali pasirinkti, ar sutikti, kad jų vaikai profilaktiškai testuotųsi.

Savikontrolei skirti greitieji antigeno testai naudojami kaip papildoma COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonė. Atlikus testą ir gavus teigiamą jo rezultatą, mokiniui yra įtariama COVID-19 liga. Tuomet jam rekomenduojama atlikti tyrimą PGR metodu dėl ligos nustatymo mobiliame punkte, registruojantis interneto svetainėje www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

Savikontrolės testavimą organizuos Visuomenės sveikatos biuras.

Vaikai dažniau nei suaugę serga besimptome koronaviruso ligos forma. Jie lengviau perneša virusą rizikos grupėje esantiems visuomenės nariams. Būtent dėl šios priežasties daugiau ligos protrūkių skaičiuojama būtent ugdymo įstaigose, kur atstumų laikymasis ir kiti su viruso plitimu susiję veiksniai valdomi sudėtingiau. Profilaktinio testavimo galimybių plėtimas tai didelis žingsnis pažabojant viruso plitimą.

Grietųjų antigeno testų atsisakyta dėl to, kad nauja galimybė yra dar paprastesnė, o be šiuos testus  atlikdavo ir rezultatus vertino asmens sveikatos priežiūros specialistai, kurių apimtys tapo neįmanomos.

Vykstant ugdymui kontaktiniu būdu, mokiniai ir darbuotojai gali rinktis vieną iš trijų profilaktinio testavimo būdų: kas 4-7 dienas kaupinių PGR metodu, kas 3-4 dienas greitaisiais antigeno testais, kas 3-4 dienas savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais.

Mokyklos vadovas yra atsakingas už mokyklos kiekvienos klasės mokinių antigeno testų rezultatų žymėjimą mokyklos vadovo patvirtintoje formoje, tačiau testų rezultatai nebus pateikiami į E. sveikatą.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia