13.3 C
Kėdainiai

Pirmasis verslo paramos etapas – 180 mln. eurų

Naujausios naujienos

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šiandien telefonu kalbėjo su Europos Komisijos (EK) vicepirmininke Margrethe Vestager dėl skubios paramos verslui, kuris nukentėjo nuo antrosios COVID-19 bangos. Pokalbio metu buvo aptarti konkretūs žingsniai, būtini siekiant užtikrinti skubios pagalbos verslui teikimą – pirmame etape numatoma skirti 180 mln. eurų smulkiajam ir vidutiniam verslui. 

„Verslui pagalbos reikia kuo greičiau, tačiau jokios priemonės nukentėjusiesiems nuo antrosios COVID-19 bangos, deja, nebuvo numatytos ir patvirtintos. Todėl mūsų tikslas – kuo skubiau pradėti taikyti pirmąsias pagalbos priemones: subsidijas ir paskolas smulkiajam bei vidutiniam verslui. Tam reikia ir Europos Komisijos pritarimo, todėl mūsų greita reakcija yra gyvybiškai svarbi“, – sakė A. Armonaitė.    

Lietuva siekia pratęsti kai kurias jau galiojusias priemones, kad dėl užsitęsusios COVID-19 pandemijos būtų galima palengvinti ir atidėti paskolų grąžinimą tiems verslams, kuriems paskolos jau buvo suteiktos. Be to, bus prašoma EK pritarimo dėl 150 mln. eurų valstybės pagalbos mažoms ir vidutinėms įmonėms. Ši parama turėtų būti skiriama toms įmonėms, kurių bendra apyvarta krito daugiau negu 30 proc. Taip pat bus prašoma EK pritarti valstybės teikiamoms paskoloms verslui, kurios sudarys apie 30 mln. eurų. Abi priemonės skirtos mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios labiausiai nukentėjo nuo antrosios COVID-19 bangos ir kurias labiausiai paveiks numatytos karantino sąlygos. 

Artimiausiu metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija ketina numatyti daugiau priemonių nuo karantino nukentėjusiam verslui. Lietuva siekia, kad EK šias priemones leistų naudoti kuo skubiau. 

 Reklama: paskolos internetu

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia