13.3 C
Kėdainiai

Pasitarimas dėl priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo tarp mokinių

Naujausios naujienos

Priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimas – aktuali problema jau daugybę metų. O jaunų žmonių smalsumas ir noras išbandyti svaigulį sukeliančias medžiagas pastaruoju metu kelia labai daug problemų.

Kėdainių rajone maždaug per mėnesį užfiksuoti trys atvejai, kai galimai svaiginančiomis medžiagomis apsinuodijo vaikai.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis į pasitarimą dėl priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo tarp mokinių sukvietė savivaldybės administracijos atsakingus darbuotojus, medikus, policijos pareigūnus, mokyklų vadovus, psichologus, kitus specialistus.

Kalbėta apie tai, kodėl mokiniai svaiginasi, kodėl rūko (ypač elektronines cigaretes), kur gauna svaigalų,  kaip bandoma užkirsti kelią priklausomybių plitimui ir kaip spręsti svaiginimosi bei priklausomybių problemas.

Pasitarimo dalyviai išsakė nuomones, kad reikia susitaikyti su realybe, jog jauni žmonės, vedami smalsumo, vaikydamiesi madų, nori išbandyti nepatirtus dalykus, tad neretai griebiasi svaigalų. Su jaunimu reikia kalbėti, juos privalu motyvuoti, siūlyti turiningai bei prasmingai leisti laiką. Prevencija yra efektyvi tada, kai su vaiku nuoširdžiai ir nuolat dirbama. Svarbiausia yra matyti, suprasti problemą, ištikus bėdai, ne skubėti bausti, o siūlyti pagalbą.

Vienbalsiai išsakyta nuomonė, jog priklausomybių prevencijos sėkmingas rezultatas bus tik tada, kai išvien veiks mokykla, tėvai ir patys vaikai. Tėvams šiuo aktualiu klausimu tenka itin didelė atsakomybė. Juk pagrindines moralines vertybes įskiepija tėvai, šeima, pati artimiausia aplinka. Tad pamatę, jog vaikas rūko ar kitaip svaiginasi, tėvai turėtų ne neigti tokį faktą, bet į specialistus kreiptis pagalbos.

Rajono meras V. Tamulis šiame susitikime prašė mokyklų atstovų būti atviriems: „Jei matote problemas, kalbėkite apie jas. Kartu bandysime ieškoti galimybių rasti sprendimus, kaip jas įveikti. Noras nuslėpti vieną ar kitą problemą prie gero neprives. Tik atvirumas gali padėti. Tikrai negalime galvoti, kad esame išskirtiniai ir gyvenami nesusidurdami su priklausomybėmis. Jos yra šalia mūsų ir drauge turime rasti būdus, kaip jas pakeisti prasmingomis veiklomis“.

Pasak pasitarimo dalyvių, vaikai yra išradingi, jie galvoja, kad slapčia surūkę cigaretę pasijus pranašesni, tačiau tai tik momentinė apgaulė. Svaiginimasis yra didelė grėsmė sveikatai, tad suaugusiųjų pareiga vaikus apsaugoti nuo jų pačių neapgalvotų žingsnių.

Reikia drąsos pamatyti, pripažinti problemą, dalintis informacija ir bendradarbiaujant  galima rasti sprendimus, kaip kovoti su priklausomybėmis.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia