20.9 C
Kėdainiai

Pasėlių draudimo nuo stichinės sausros išlaidos bus iš dalies kompensuojamos

Naujausios naujienos

Iki šių metų pabaigos pratęsiama valstybės pagalbos schema, kuria iš dalies kompensuojamos draudimo įmonių išlaidos draudžiant pasėlius nuo stichinės sausros. Šiam Žemės ūkio ministerijos siūlymui šiandien pritarė Vyriausybė.Šiems metams nustatytas 6,5 perdraudimo koeficientas.

Dėl tokios valstybės paramos mažėja draudimo įmonių perdraudimo išlaidos. Todėl draudikai gali pasiūlyti žemdirbiams, norintiems apdrausti savo pasėlius nuo stichinės sausros, priimtinesnę kainą.

Draudimo įmonės, išmokėjusios žemdirbiams draudimo išmokas už nuostolius, kai šių draudimo išmokų suma per draudimo laikotarpį viršija visą draudimo nuo sausros įmokų sumą daugiau nei nustatytu koeficientu, galės kreiptis dėl išlaidų kompensavimo.

Projektui įgyvendinti papildomų valstybės biudžeto lėšų nereikės. Galimiems įsipareigojimams pagal šį nutarimą Finansų ministerija yra paskyrusi apie 2,5 mln. Eur.Stichinė sausra Lietuvoje yra didžiausią žalą žemės ūkio sektoriui sukelianti meteorologinė rizika. 2018 m. dėl stichinės sausros žemės ūkio bendrosios produkcijos buvo pagaminta 253 mln. Eur mažiau nei 2017 m., o 2019 m. sausra paveikė daugiau kaip 64 tūkst. ha pasėlių.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia