13.3 C
Kėdainiai

Pagausėjus savavališkų išorinės reklamos įrengimo atvejų Kėdainių mieste bei rajone, siekiame priminti reklamos savininkų atsakomybę

Naujausios naujienos

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius ne kartą yra kyręs administracines nuobaudas už reklamos įrengimą be leidimos. Spalio 1122 dienomis Viešosios tvarkos skyriaus specialistai  vykdė patikrinimus Kėdainių mieste, kaip laikomasi išorinės reklamos įrengimo reikalavimų. Patikrinimo metu nustatyta kelios dešimtys  reklamos įstatymo pažeidimų atvejų  neišduoti leidimai, pasibaigę galiojimo terminai, netvarkingi ar nublukę reklaminiai įrenginiai ir kt. Pasitaiko nemažai atvejų, kai reklama įrengiama savavališkai, nors ne kartą tokie savivaliautojai jau buvo ir įspėti, ir nubausti. Užmirštama, kad iškaba ar reklaminis stendas  turi būti tvarkingas, neišblukęs, informacija nepasenusi, atitinkanti išduotą leidimą.

Asmenys, atsakingi už išorinę reklamą,  įpareigoti per vieną mėnesį nustatytus trūkumus pašalinti.

Tokio pobūdžio patikrinimai bus vykdomi periodiškai. Vis dėlto norėtųsi kėdainiečių sąmoningumo, kad tiek administracijos specialistams, tiek gyventojams nereikėtų be reikalo eikvoti energijos ir lėšų nelabai maloniems dalykams.

Asmenims už Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo reikalavimų pažeidimus taikoma administracinė atsakomybė, numatyta LR  Administracinių nusižengimų kodekso 144 straipsnyje  „Reklamos naudojimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymas“ ir užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų.

Primename, kad neturintys leidimų, turi  kreiptis į Kėdainių rajono  savivaldybės Architektūros ir urbanistikos  skyrių,  el. p. aurelija.piepaliene@kedainiai.lt, tel. 8 347 69574 dėl išorinės reklamos leidimo išdavimo. Aktuali informacija apie reklamos įrengimą skelbiama Savivaldybės internetinėje svetainėje adresu:  www.kedainiai.lt → Veiklos sritys → Urbanistika ir architektūra → Išorės reklamos leidimai.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia