13.3 C
Kėdainiai

Pagaliau sujudėjo ir lopšelių-darželių atnaujinimas

Naujausios naujienos

Kėdainių rajono savivaldybės mokyklos viena po kitos keleri metai vis atnaujinamos, o darželiai kantriai laukė savo eilės. Vienintelis tik sutvarkytas − seniausias Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“. Dar 1979 metais statytas darželis − Kėdainių lopšelis-darželis „Vaikystė“ visai neseniai pradėjo džiaugtis kapitaliniu remontu dviejose grupėse, nauja įranga bei baldais ir vaikučiai jau laksto po šviesias, gražias patalpas. Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ dvi grupės irgi jau atnaujintos, tuoj sulauks naujų baldų.

Abiejuose darželiuose perplanuotos grupių erdvės, siekiant suteikti daugiau erdvės vaikų judėjimui, atnaujintos inžinerinės sistemos, įrengtas grindinis šildymas, pakeisti sanitariniai ir elektros prietaisai, atnaujinta patalpų apdaila, pakeisti langai ir durys, įrengti keltuvai neįgaliesiems bei sumontuoti nauji baldai.

Projektas „Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ infrastruktūros modernizavimas“ finansuotas iš ES ir savivaldybės biudžetų. Bendra projekto vertė – 230 599 Eur, ES lėšos – 213 304 Eur, savivaldybės lėšos – 17 294 Eur

Lopšelio-darželio „Vaikystė“ pastatą sudaro du dviejų aukštų korpusai, funkciškai sujungti koridoriumi (galerija). Tvarkytos dviejų lopšelio grupių patalpos pirmame aukšte. Modernizuotų patalpų plotas – daugiau nei 200 kv. metrų. Grupių patalpos projektuotos atsižvelgiant į pateiktą patalpų poreikį pagal funkciją.

Svarbu pažymėti tai, kad dabar darželio patalpos suprojektuotos taip, kad jas naudojant ir prižiūrint būtų išvengta nelaimingų atsitikimų (paslydimo, kritimo, susidūrimo, nudegimo, nutrenkimo, sužalojimo elektros srove, sprogimo ir pan.) rizikos. Grindų dangai naudojamos neslidžios medžiagos siekiant išvengti kritimo paslydus. Drėgno režimo patalpose įrengta papildoma hidroizoliacija. Įrengti sanitariniai mazgai su naujais sanitariniais bei šildymo prietaisais.

Atliekant kapitalinio remonto projektą, įrengti remontuojamų patalpų elektros apšvietimo ir galios tinklai. I aukšto remontuojamose patalpose atnaujintos elektroninių ryšių sistemos bei apsauginė signalizacija visose patalpose, kuriose įmanomas įsilaužimo pavojus, taip pat įrengta gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema visose gaisrui pavojingose patalpose. Taigi dabar ir vaikučiai, ir darbuotojai, prižiūrintys juos, jausis gerokai jaukiau ir saugiau.

Suremontuotų grupių patalpose ugdomi vaikai nuo 2 iki 3 metų, kiekvienoje grupėje po 15 vaikų.

Kaip informavo Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, iš viso ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos yra vykdomos 7-iuose lopšeliuose-darželiuose mieste ir Vilainių mokykloje-darželyje „Obelėlė“. Kaimo vietovėse yra keturi skyriai, kuriose šios programos taip pat įgyvendinamos. Tai Krakių „Bitutės“, Akademijos „Kaštono“, Labūnavos „Ąžuoliuko“, Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriuje. Kėdainių rajone iš viso yra 1 476 ikimokyklinukai ir 412 priešmokyklinukų. „Priešmokyklinis ugdymas yra privalomas, tad lanko visi 100 proc., o ikimokyklinis ugdymas kol kas nėra privalomas, bet, tikimės, kad apie 80 proc. vaikų lanko lopšelius-darželius“, − sakė J. Lukoševičius.

Iš įstaigų kol kas atnaujinti tik lopšeliai-darželiai „Pasaka“, „Vaikystė“ ir „Žilvitis“, bet strateginiame savivaldybės plane yra numatytas ir likusių darželių atnaujinimas. 2021 metais bus rengiama kitų darželių techninė dokumentacija.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia