13.3 C
Kėdainiai

NVSC komentaras dėl pasveikusiųjų skaičiaus

Naujausios naujienos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atsižvelgęs į pasirodžiusią informaciją apie pasveikusių asmenų statistiką, informuoja, jog NVSC nediagnozuoja COVID-19 ligos, taip pat negali patvirtinti mirties ar pasveikimo fakto. Tai yra gydytojų kompetencija.

Tai reiškia, kad ligos eigą prižiūrintis gydytojas, įvertinęs kliniką, t. y. žmogaus jaučiamus simptomus, taip pat pasveikimą reglamentuojančius teisės aktus, t. y., kada priklausomai nuo ligos formos žmogus gali būti laikomas pasveikusiu, gali patvirtinti pasveikimo faktą ir tai pažymėti žmogaus sveikatos istorijoje.

Savo ruožtu, NVSC duomenis apie pasveikusius asmenis automatiškai importuoja iš e.sveikatos sistemos. Paprastai tariant, jei gydytojas nepažymės, kad žmogus pasveiko, tai statistikoje ir nebus matoma.

Pastebėjus, kad yra asmenų, kurių ligos trukmė nepagrįstai ilga, NVSC pateikė tokių asmenų sąrašus gydymo įstaigoms, kad šios sutikrintų, kodėl nėra pasveikimo diagnozės.

Dalis įstaigų, atsižvelgusios į NVSC pateiktus duomenis, patvirtino pacientų pasveikimą, todėl sumažėjo sergančiųjų skaičius.  

Taip pat paaiškėjo, kad kai kurios įstaigos naudoja atskiras vidines informacijos sistemas, dėl ko duomenys ne visada korektiškai patenka į e.sveikatos sistemą. Šiuo metu, NVSC iniciatyva, vyksta glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, siekiant išsiaiškinti to priežastis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia