18.3 C
Kėdainiai

Nuo Naujųjų metų didinamos visų „Lidl Lietuva“ darbuotojų algos

Naujausios naujienos

Siekdamas išlaikyti lyderystę pagal atlyginimų vidurkį tarp didžiųjų šalies prekybos tinklų „Lidl“ nuo sausio 1-osios didina atlyginimus visiems darbuotojams. Nuo Naujųjų metų visų darbuotojų atlyginimai paaugo nuo 5 iki 15 proc. Iš viso bendrovė algų biudžeto didinimui iki 2022 finansinių metų pabaigos papildomai skirs 9 mln. eurų.

„Patrauklus ir finansinį saugumą garantuojantis atlygis – didžiausia motyvacija darbuotojams. Nors mūsų siūlomas vidutinis darbo užmokestis tarp penkių didžiųjų maisto prekybos tinklų visuomet buvo itin konkurencingas, džiaugiamės, kad galime pasiūlyti dar didesnį bazinį darbo užmokestį. Tai padės sukurti geresnes darbo sąlygas tiek esamiems, tiek būsimiems darbuotojams“, – sako Sandra Savickienė, „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė.

Nuo 2021-ųjų vasaros pradžios atlyginimai jau didėjo Kaune įsikūrusio logistikos sandėlio darbuotojams. Priklausomai nuo pareigų ir esamo atlyginimo augimo pakopos užmokesčio suma augo nuo 5 iki 20 proc. Sparčiausiai didėjo sandėlio darbuotojų surinkėjų atlyginimai – 10, 15 ar net 20 proc.

„Rekvizitai.lt“ lapkričio mėnesio duomenimis, vidutinis atlyginimas „Lidl Lietuva“ siekia 1883,18 eurų prieš mokesčius. Tai didžiausias vidutinis atlyginimas tarp penkių didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų. Be to,  jis – 26 proc. didesnis nei antroje vietoje ir 44 proc. didesnis nei trečioje vietoje esančio prekybos tinklo vidutinis atlyginimas.

„Sąžiningas atlyginimas yra visa ko pamatas – juk kiekvienas norime jaustis finansiškai saugus. Tik patenkinę šį poreikį jaučiamės įvertinti ir galime būti motyvuoti, daugiau dėmesio skirti karjeros galimybėms bei džiaugtis papildomomis naudomis“, – sako „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

Priedams ir premijoms – daugiau nei 1,5 mln. eurų

S. Savickienė pasakoja, kad papildomas rūpestis darbuotojais yra didelė organizacijos vidinės kultūros dalis. Todėl „Lidl Lietuva“ vien per devynis 2021-ųjų metų mėnesius papildomoms komandos narių finansavimo priemonėms – priedams ir premijoms – skyrė daugiau nei 1,5 mln. eurų.

„Vertiname darbuotojų pastangas ir už jas sąžiningai atlyginame. Tą darome tiek periodiškai peržiūrėdami atlyginimus, tiek naudodami 4 pakopų atlygio kėlimo sistemą. Be to, kadangi mažmeninės prekybos rinka – itin dinamiška, o „Lidl“ yra tarptautinė organizacija, mūsų darbuotojai nuolat prisideda prie įvairiausių projektų ir iniciatyvų, kurių metu mokosi naujų dalykų ir sparčiai profesiškai tobulėja. O tai padaro juos itin vertinamais specialistais įmonėje“, – sako S. Savickienė.

S. Savickienė priduria, kad komandos nariams tobulėti padeda ir speciali vidinė talentų ugdymo programa – identifikavus darbuotojų stipriąsias ir tobulintinas sritis, kiekvienam iš jų sudaromas jo asmeninis ugdymo planas. Taip pat ir daugiau nei pusšimtis skirtingas kompetencijas ugdančių vidinių mokymų.

Siūlo ne tik finansines naudas

Gerą darbuotojų savijautą įmonės viduje garantuoja ne tik finansinės naudos, bet ir kitos paskatos. Visi „Lidl Lietuva“ komandos nariai jau ketvirtus metus iš eilės yra apdraudžiami privačiu papildomu sveikatos draudimu, šaltuoju sezono metu jie ir jų vaikai iki 14 metų gali nemokamai skiepytis nuo gripo, yra aprūpinami imunitetą stiprinančiais vitaminų rinkiniais.

Įmonė savo darbuotojams taip pat siūlo pasinaudoti programa „Gali mumis pasikliauti!“. Jos metu, komandos nariai ir jų artimieji gali anonimiškai skambinti nemokamu telefonu ir pasikonsultuoti asmeniniais, finansiniais ar teisiniais klausimais. Konsultantai gali patarti, kaip susitvarkyti su stresu, nerimu ar priklausomybėmis, pagelbėti kitose krizinėse situacijose.

Taip pat per didžiąsias metų šventes – pirmąją Šv. Kalėdų, Velykų bei Naujųjų metų dieną – visos prekybos tinklo parduotuvės nedirba, kad darbuotojai jas galėtų praleisti su savo artimaisiais.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,5 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 60 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 24-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose bei Rokiškyje.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia